Polsko-Ukraińskie Dni Edukacji, Nauki i Innowacyjności

W dniach 5-7 kwietnia 2017 r. przedstawiciele naszej Uczelni wzięli udział w Polsko-Ukraińskich Dniach Edukacji, Nauki i Innowacji w Kijowie.

Celem przedsięwzięcia jest rozwój akademickiej współpracy polsko-ukraińskiej, a także promocja polskiego szkolnictwa wyższego i nauki na Ukrainie. Równolegle polskie uczelnie uczestniczyły w odbywających się w Kijowie międzynarodowych targach edukacyjnych "Osvita ta kar’era".

Polsko-ukraińskie debaty i spotkania edukacyjne w Kijowie, największe z dotychczasowych wydarzeń tego typu, organizowane były przy wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego RP, Ministerstwa Edukacji i Nauki Ukrainy, przy aktywnym udziale Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Krajowego Punktu Kontaktowego "Horyzont 2020", Politechniki Kijowskiej im. Igora Sikorskiego (KPI) i Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy". Ważną częścią wydarzenia było Forum Rektorów Uczelni Technicznych Polski i Ukrainy oraz wielki koncert z udziałem zespołów artystycznych polskich uczelni.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele naszego Uniwersytetu.

Więcej informacji pod adresem: http://perspektywy.org/kiev2017