Relacja z konferencji nt. zarządzania w administracji publicznej

W dniu 20 marca 2015 r. w Dąbrowie Górniczej odbyła się konferencja pt.: "Skuteczne i efektywne zarządzanie w administracji publicznej" zorganizowana przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach oraz Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej.

Celem konferencji było nawiązywanie współpracy na różnych płaszczyznach przedstawicieli administracji samorządowej, rządowej oraz środowisk naukowych. Tematyka konferencji dotyczyła m.in. kontroli zarządczej, budżetu zadaniowego, audytu wewnętrznego, kontroli oraz różnych innych metod i narzędzi wykorzystywanych w skutecznym i efektywnym zarządzaniu w administracji publicznej. Program konferencji był skierowany do kadry zarządzającej gmin i powiatów, audytorów i kontrolerów.

Uczestników konferencji powitali Zbigniew Podraza - Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza, prof. zw. dr hab. Krystyna Lisiecka - Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach oraz dr Jacek Uczkiewicz – Wiceprezes Najwyższej Izby Kontroli. Wśród zaproszonych gości byli: Monika Kos – Radca Ministra w Departamencie Polityki Wydatkowej w Ministerstwie Finansów oraz Krzysztof Pakoński - Audytor Generalny – Urząd Miasta Krakowa, członek Zarządu IIA Polska.

Wśród prelegentów na konferencji byli pracownicy UE w Katowicach: prof. zw dr hab. Krystyna Lisiecka, prof. UE dr hab. Artur Walasik, dr Dorota Adamek – Hyska, dr Tomasz Lis oraz dr Tomasz Papaj.

Konferencję patronatem honorowym objęła Najwyższa Izba Kontroli oraz Stowarzyszenie Audytorów Wewnętrznych IIA Polska.