Relacja z VI edycji Konkursu Tańca Śląskiego "TROJAK 2015"

W miniony weekend w sali gimnastycznej katowickiego Spodka można było zobaczyć tańce śląskie oraz narodowe w formie towarzyskiej.

W piątkowe popołudnie odbyła się już szósta edycja Konkursu Tańca Śląskiego "TROJAK 2015". Uroczystego otwarcia Konkursu dokonał prof. dr hab. Sławomir Smyczek, Prorektor ds. Internacjonalizacji i Marketingu. W czasie wydarzenia oprócz tancerzy z grupy reprezentacyjnej Zespołu Silesianie można było zobaczyć po raz pierwszy reprezentantów grup: dziecięcej oraz młodzieżowej.

Następnego dnia odbył się II Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich "Śląski Diament 2015". Na parkiecie pojawiło się niespełna 100 par z różnych ośrodków kulturalno-oświatowych z Malborka, Olsztyna, Gdańska, Łodzi, Nowej Rudy, Krakowa czy Wieliszewa. Oczywiście można było również zobaczyć parę Zespołu Silesianie Jakub Jarczak i Karolina Zbrzeźniak, która zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Organizatorami tych wydarzeń był Zespół Pieśni i Tańca "Silesianie", Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach oraz Stowarzyszenie Folklorystyczne Silesianie. Wszystkim wolontariuszom i osobom pomagającym serdecznie dziękujemy.

Krótką relację z Turniejów można zobaczyć w TVP Katowice (min. 11:23). Zachęcamy również do obejrzenia galerii zdjęć z Turnieju.

fot. Łukasz Kopyto