Stypendia Erasmus+ na wymianę z krajami spoza Unii Europejskiej

Kolejny projekt na realizację wymiany z uczelniami w krajach poza Unią Europejską został zaakceptowany do dofinansowania. W ramach projektu będziemy mogli przyznać 102 stypendia na realizację wymiany studentów i pracowników.

36 uczelni partnerskich z Albanii, Brazylii, Chile, Czarnogóry, Egiptu, Federacji Rosyjskiej, Gruzji, Hongkongu, Kazachstanu, Kolumbii, Korei Południowej, Libanu, Palestyny, Serbii, Singapuru, Stanów Zjednoczonych, Tajwanu i Ukrainy.

Akcja KA107 w ramach programu Erasmus+ jest kontynuacją realizowanego wcześniej programu Erasmus Mundus. Większość stypendiów jest przeznaczona na finansowanie przyjazdów studentów i pracowników do Europy, ale program wspiera również wyjazdy do uczelni partnerskich. W ramach projektów zaakceptowanych do realizacji w 2015 roku przyznano już 49 stypendiów, a kolejne wyjazdy i przyjazdy są planowane na rok akademicki 2016/17. Nowy projekt złożony w konkursie w 2016 roku otwiera kolejne możliwości wymiany i rozszerza dotychczasowe partnerstwo o 8 kolejnych uczelni i 2 nowe kraje. Projekty w ramach akcji KA107 są realizowane w okresach 2-letnich.

Nabór studentów na wyjazdy w semestrze letnim 2016/17 zostanie ogłoszony w październiku. Nauczyciele akademiccy zainteresowani prowadzeniem zajęć w jednej z uczelni partnerskich proszeni są o przesłanie do Biura Międzynarodowej Wymiany Studentów wstępnej propozycji tematów zajęć wraz sylabusami oraz CV.

Należy pamiętać o tym, że zasady przyznawania stypendiów na wyjazdy w ramach projektów akcji KA107 różnią się od tych, które obowiązują dla wyjazdów do krajów europejskich. Projekty podlegają ocenie jakościowej, a wymiana jest możliwa wyłącznie z uczelniami, które są oficjalnymi partnerami w projekcie i w ramach przyznanych limitów miejsc. Stypendia przyznawane są na wyjazdy tygodniowe, obejmujące obowiązkowo 5 dni prowadzenia zajęć w uczelni partnerskiej i 2 dni podróży.

Po szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy zapraszamy na stronę Biura Międzynarodowej Wymiany Studentów.