UE Katowice ma swoją ławkę w Parku Śląskim

"By być wydajnym, trzeba być wypoczętym". Taka sentencja widnieje na odrestaurowanej dzięki wsparciu Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach ławce zlokalizowanej w Rosarium Parku Śląskiego. Ławkę odnowiono w ramach akcji "Przygarnij ławkę" organizowanej przez Park. Uniwersytet jako pierwsza uczelnia postanowił włączyć się do akcji i zaprasza na chwilę odpoczynku na ławce już od pierwszego dnia lata.

W rozpoczęciu lata na ławce w Parku Śląskim udział wzięli udział m.in. prezes Parku Pani Aneta Moczkowska oraz rektor UE Katowice dr hab. Robert Tomanek, prof. UE, którzy… przyjechali na rowerach!

Spotkanie było doskonałą okazją, by porozmawiać o samej akcji "Przygarnij ławkę" oraz o aktywnym wypoczynku podczas trwającej właśnie letniej sesji egzaminacyjnej i zbliżających się wakacjach, które dla studentów UE Katowice rozpoczną się 2 lipca. Podczas spotkania na ławce zostaną poruszone także kwestie rozwoju Parku Śląskiego i powstania Rady Naukowej Parku Śląskiego, jako organu doradczego.

W Rosarium można podziwiać blisko 300 odmian róż. Łącznie rośnie w nim około 35 tysięcy krzewów, a wespół z nimi specyficzny klimat tworzą urokliwe oczka wodne z pięknymi klombami nenufarów. Tamtędy przebiega również znana w regionie kolej linowa "Elka".

Rasarium Parku Śląskiego to największy ogród różany w Polsce i jeden z największych w Europie. Odrestaurowana ławka i widniejąca na niej sentencja w dwóch językach - polskim i angielskim nieprzypadkowo zlokalizowana jest właśnie tutaj. – "Współpracujemy z 250 uczelniami partnerskimi w Europie, Azji i obu Amerykach. Mile widziani są tu studenci polscy i zagraniczni. Jesteśmy przekonani, że ławka w Rasarium będzie dla nich doskonałym miejscem zarówno na naukę, jak i wypoczynek." – mówi rektor prof. Robert Tomanek. – "Niebawem w Parku pojawią się także uniwersyteckie stojaki rowerowe, które służyć będą studentom i pozostałym gościom Parku podczas imprez w ramach tzw. Kontenerów Kultury. Na uczelnię wrócą wraz z początkiem roku akademickiego" – dodaje.

Odpowiedzialni społecznie nie od dziś

Odrestaurowanie ławki jest kolejnym działaniem w ramach społecznej odpowiedzialności, wpisanej w Misję Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, który angażuje się w sprawy ważne dla gospodarki i społeczeństwa – w tym środowiska – poczynając od macierzystego regionu.

To nie pierwsze działanie Uniwersytetu o charakterze prospołecznym czy ekologicznym. W 2014 Uniwersytet wziął udział w akcji "Granat na Raka" profilaktyki raka szyjki macicy w ramach Akademickiej Koalicji na Rzecz Walki z RSM. W 2015 roku wsparł ogólnoświatową akcję profilaktyki raka jąder i prostaty w ramach inicjatywy Movember Polska oraz utworzył ścieżkę drzew polskich, pełniącą funkcje dydaktyczne i ekologiczne – UniEKO, oświetlaną lampami typu LED zasilanymi ogniwami fotowoltaicznymi. UE Katowice, jako pierwsza uczelnia wyższa, włączył się także w Narodową Loterię Paragonową, akcję edukacyjną organizowaną przez Ministerstwo Finansów, zachęcając tym samym do wspierania uczciwej konkurencji i przedsiębiorców. Uniwersytet wspiera także co roku akcję "Godzina dla Ziemi" WWF Polska.

Więcej o działaniach UE Katowice w ramach szeroko pojętej społecznej odpowiedzialności znaleźć można w sekcji serwisu internetowego uczelni "Uniwersytet Społecznie Odpowiedzialny" pod adresem: www.ue.katowice.pl/csr

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia na Snapchacie i Instagramie.

Więcej informacji również na stronie Parku Śląskiego