UE Katowice wygrywa Akademickie Mistrzostwa Polski

Po raz pierwszy w historii Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach wygrywa Akademickie Mistrzostwa Polski wśród Uczelni Społeczno-Przyrodniczych! Tym samym wyprzedził wszystkie Uczelnie Ekonomiczne w Polsce!

Specjalne nagrody na uroczystej Gali Sportu Akademickiego w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, która odbyła się 20 października 2016 r. odebrała delegacja naszej Uczelni:

• JM Rektor dr hab. Robert Tomanek, prof. UE,
  • przedstawiciele Studium Wychowania Fizycznego i Sportu: dr Gabriela Karkoszka i Eugeniusz Bronder
  • oraz w imieniu Akademickiego Związku Sportowego - Alina Kieres, Paula Broncel i Michał Grabowski.

Gala Sportu Akademickiego to wyjątkowe wydarzenie podsumowujące sukcesy sportowe i organizacyjne Akademickiego Związku Sportowego w minionym roku akademickim. Patronat nad Galą, jako jednym z elementów obchodów 100-lecia organizatora tegorocznego wydarzenia - Akademickiego Związku Sportowego w Warszawie objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.