Bezpłatne wejściówki na XVI Europejski Kongres Gospodarczy dla Studentów UE Katowice

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach mają możliwość pobrania bezpłatnej wejściówki na XVI Europejski Kongres Gospodarczy, który odbędzie się w dniach 7-9 maja 2024 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Liczba darmowych biletów jest ograniczona.

O Kongresie

Europejski Kongres Gospodarczy (European Economic Congress - EEC) to szerokie, różnorodne i otwarte forum debaty o przyszłości europejskiej i polskiej gospodarki. Szeroki program najbliższego, trzydniowego spotkania obejmuje spektrum najważniejszych, aktualnych kwestii społeczno-gospodarczych. Wśród nich wskazać można problematykę transformacji sektora paliw i energii oraz całej gospodarki w kierunku wyeliminowania ich negatywnego wpływu na klimat. Jak wskazują organizatorzy: "Ograniczanie śladu węglowego, zrównoważona produkcja, zielone finansowanie inwestycji, cele środowiskowej i społecznej odpowiedzialności firm to dziś tematy, którymi biznes żyje – z prostego powodu: działania w tym obszarze decydują już dziś o jutrzejszej konkurencyjności". Wśród poruszanych zagadnień znajdą się także konsewkencje procesów digitalizacji gospodarki oraz tematy związane z geopolityką.

Prelegentami podczas wydarzenia będą m.in. eksperci Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Program ramowy znajduje się na stronie.

Dlaczego warto być na Europejskim Kongresie Gospodarczym? #EEC2024

• Networking. Rozmowy z osobami chętnymi do dzielenia się doświadczeniami i nawiązywania nowych międzynarodowych kontaktów. Spotkania młodych uczestników z przedstawicielami biznesu i liderami opinii obecnymi na kongresie.
  • Najgorętsze biznesowe i społeczne tematy: Europa. Geopolityka. 20 lat Polski w Unii Europejskiej | Inwestycje i finanse | Klimat i zrównoważona gospodarka | Migracje. Różnorodność. Rynek Pracy | Energia. Transformacja. Bezpieczeństwo | Edukacja. Nauka. Innowacje.
  • Wiedza i inspiracje. Kongres to 3 intensywne dni wypełnione dyskusjami o aktualnych wyzwaniach społeczno-gospodarczych, najnowszych trendach w biznesie, rozmowy związane z zawodami przyszłości, zaangażowaniem społecznym, technologiami, edukacją dla przyszłości.

Więcej informacji

Studenci, którzy chcą uzyskać bezpłatną wejściówkę na EEC 2024 muszą zarejestrować się na wydarzenie pomocą formularza zgłoszeniowego​​​​​​​.