Prelekcja KN "Klub 256" o kryptowalutach w katowickim liceum

W czwartek 11 kwietnia br. w Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym im. Melchiora Wańkowicza w Katowicach odbyła się prelekcja Koła Naukowego Kryptowalut i Blockchaina "Klub 256" działającego przy Katedrze Informatyki. Wykład odbył się w ramach projektu "Kryptomisiaczki" realizowanego w ramach programu "Zwolnieni z Teorii".

Koło reprezentowali: mgr Kacper Zagała, Opiekun KN oraz Benedykt Kozicki, Przewodniczący KN. Wśród zgromadzonej publiczności byli także pozostali członkowie Koła Naukowego. Na początku spotkania opiekun Koła powitał wszystkich i opowiedział o działalności "Klubu 256" oraz najbliższych planach. Następnie przewodniczący KN wprowadził zgromadzonych uczniów w świat technologii blockchain i kryptowalut.

Na początku widzowie zapoznali się z technologią łańcucha bloków, a następnie dowiedzieli się więcej o kryptowalutach i największej z nich, czyli Bitcoinie. Poruszone zostały także mity na temat kryptowalut, a także szanse i zagrożenia z nimi związane. Wykład zakończył się zachęceniem licealistów do dalszych, własnych poszukiwań.

Po wykładzie liczna grupa uczniów została w Auli, żeby porozmawiać z zaproszonymi gośćmi i dopytać o interesujące ich szczegóły. Część z nich interesowała się poruszanymi tematami już wcześniej, ale byli też tacy, których zainspirował wygłoszony wykład.

W najbliższych miesiącach odbędą się kolejne ciekawe wydarzenia, których organizatorem lub uczestnikiem będzie KN "Klub 256". Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Koło Naukowe Kryptowalut i Blockchaina "Klub 256" chce bardzo serdecznie podziękować Pani Małgorzacie Bubik z liceum im. Wańkowicza oraz Pani dr Annie Dewalskiej-Opitek z Katedry Zarządzania Relacjami Organizacji za pomoc w zorganizowaniu wydarzenia.