Najmłodsi studenci ponownie na Uniwersytecie

Uczniowie klas piątych wraz z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Józefa Londzina w Zabrzegu po raz kolejny odwiedzili Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

W ramach realizowanego programu Centrum Kształcenia przez Całe Życie pt. "Moja pierwsza wizyta na Uniwersytecie" uczniowie uczestniczyli w wykładzie, który wygłosił dr Łukasz Szewczyk z Katedry Bankowości i Rynków Finansowych. Było o konsumpcji, o tym co można zrobić z pieniędzmi, jak zaoszczędzić i w co najlepiej zainwestować. Zaangażowanie i dyskusja najmłodszych nie miały końca. Każdy posiadał inny pomysł na inwestycje.

Uczniowie zwiedzili bibliotekę, kampus UE, salę senacką rektoratu oraz siedzibę  AS Radia, gdzie każdy z uczestników wycieczki mógł posłuchać swojego nagrania, zapowiedzieć prognozę pogody oraz przedstawić gościa popołudnia.O pracy nad programem radiowym opowiedział Bartosz Kuras, redaktor naczelny AS Radia.

W siedzibie Welcome Point najmłodsi goście usłyszeli, dlaczego na UE jest Blisko, dlaczego Międzynarodowo i dlaczego Przez Całe Życie …… ? Na zakończenie wizyty każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, który wręczył prof. dr hab. Sławomir Smyczek, Prorektor ds. Edukacji i Współpracy Międzynarodowej, który zachęcił uczniów do udziału w programach edukacyjnych UE skierowanych do dzieci, młodzieży i rodziców.