Posiedzenie plenarne Komitetu Statystyki i Ekonometrii PAN [relacja]

18 marca br. w Sali Senackiej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach odbyło się posiedzenie plenarne Komitetu Statystyki i Ekonometrii PAN. Licznie zgromadzonych gości powitała JM Rektor prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak. Wydarzenie było okazją do wysłuchania wykładu dra hab. Tomasza Żądło, prof. UE, pt. "Ocena dokładności oszacowań w statystyce małych obszarów".

Komitet Statystyki i Ekonometrii Polskiej Akademii Nauk został powołany w 1972 roku i działa w strukturze Wydziału I Nauk Społecznych Polskiej Akademii Nauk. Zadaniem Komitetu jest m.in. stymulowanie rozwoju dyscyplin statystyki i ekonometrii w Polsce oraz promowanie wśród innych środowisk naukowych teorii i praktyki osiągnięć polskiej myśli statystycznej i ekonometrycznej.