Relacja z Tygodnia Organów w Mieście Nauki z udziałem UE Katowice

W dniach 22-28 kwietnia br. w Mieści Nauki trwał Tydzień Organów, podczas którego odbyły się koncerty i warsztaty m.in. inaugurujące funkcjonowanie nowych organów zbudowanych w sali koncertowej Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Kilka wspaniałych wydarzeń zorganizowali eksperci Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Eksperci UE Katowice podczas Tygodnia Organów

W czwartek 25 kwietnia wszyscy zainteresowani mieli okazję uczestniczyć w wydarzeniach organizowanych przez ekspertów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. O godz. 16:00 w Patio Rektoratu Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, słuchacze Uniwersytetu Ekonomicznego Trzeciego Wieku mogli wysłuchać pięknego koncertu na pozytywie, który wykonał dr Stanisław Pielczyk - twórca organów, na których zaprezentował repertuar. Dodatkowo, prof. dr hab. Tadeusz Trzaskalik przygotował specjalny wykład, a następnie opatrzył muzykę swoim komentarzem. Wydarzenie cieszyło sie ogromnym zainteresowaniem publiczności.

Po południu w SpinPLACE na ul. Bankowej w Katowicach odbyły się warsztaty pt. "Kompetencje organów administracji rządowej i samorządowej w zakresie finansowania instytucji kultury w Polsce", które poprowadziła mgr Małgorzata Grząba-Włoszek z Katedry Finansów Publicznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Ich celem było przedstawienie prawnych podstaw finansowania instytucji kultury ze środków publicznych oraz analiza wydatków publicznych na instytucje kultury na podstawie danych pochodzących z bazy Eurostat oraz bazy GUS.

Galeria zdjęć

Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Badań Naukowych (REA). Unia Europejska ani REA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.