Wspólne sprzątanie z okazji Dnia Ziemi

Piękne i czyste otoczenie, powietrze, którym oddychamy i otaczająca nas przestrzeń mają nieocenione znaczenie dla naszego zdrowia i samopoczucia. Zanieczyszczenie środowiska i zmiany klimatu, których jesteśmy świadkami powodują, że jako obywatele planety czujemy jeszcze większą odpowiedzialność za miejsce, w którym żyjemy.

Z tego względu z okazji nadchodzącego Dnia Ziemi serdecznie zapraszamy wszystkich naszych pracowników i studentów do włączenia się we Wspólne Sprzątanie Świata - akcję, której celem jest odpowiedzialne zadbanie o naszą przestrzeń wokół kampusu.

Spotykamy się 22 kwietnia 2024 r. pod Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych i razem posprzątamy przestrzeń wzdłuż pobliskiej Rawy. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele Władz Uniwersytetu wraz z JM Rektor prof. dr hab. inż. Celiną M. Olszak.

Na uczestników akcji czekać będą wszystkie niezbędne akcesoria oraz zdrowy i ekologiczny poczęstunek. :) Studenci, którzy włączą się w akcję otrzymają usprawiedliwienie nieobecności na odbywających się w tym czasie zajęciach.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zgłoszenia przez formularz.

Przed rozpoczęciem wspólnego sprzątania wszystkich studentów zapraszamy na pół godzinny wykład pt. "Klimatyczne fakty i mity", który odbędzie się w sali 3/15 w godz.12:00-12:30. Spotkanie poprowadzi Marta Zwolińska-Budniok z Planet Reuse i Pocotoeko.

Pracowników natomiast zapraszamy na wykład o godz. 12:50.

Do zobaczenia!

Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejska Agencja Wykonawcza ds. Badań Naukowych (REA). Unia Europejska ani REA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Województwa Śląskiego – Współorganizatora Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.