Zgłaszanie wydarzeń do oficjalnego kalendarza obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024

Serdecznie zachęcamy do zgłaszania organizowanych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach przedsięwzięć do oficjalnego kalendarza obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024 w ramach Pasma Miasto - Region - Akademia (MRA).

Pasmo MRA to inicjatywa, której celem jest połączenie wysiłków wszystkich zainteresowanych budowaniem Miasta Nauki. Program mogą tworzyć przedsięwzięcia takie jak: wydarzenia popularnonaukowe, konferencje naukowe, kongresy, wydarzenia muzyczne, kulturalne, festiwale, a także inicjatywy społeczne i imprezy rekreacyjne, w tym wydarzenia i projekty, które podejmowane są od wielu lat.

Realizatorami inicjatyw są przede wszystkim: miasto Katowice, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, województwo śląskie oraz uczelnie wchodzące w skład Konsorcjum Akademickiego - Katowice Miasto Nauki - w tym środowisko naukowe, pracownicy, studenci i doktoranci podmiotów organizujących EMNK 2024, przedstawiciele kultury, sztuki, edukacji i biznesu oraz aktywiści i społecznicy.

Zgłoszenia

Zgłoszenia dokonywane są w sposób ciągły za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie: https://emnk2024.systemcoffee.pl/

Tylko na podstawie złożonego zgłoszenia inicjatywa może zostać włączona w oficjalny program obchodów.

Wśród korzyści wynikających z uwzględnienia inicjatywy w programie obchodów wskazać można przede wszystkim:

• zwiększenie prestiżu wydarzenia,
  • możliwość korzystania z elementów graficznych EMNK 2024 podczas projektowania elementów graficznych promujących przedsięwzięcie,
  • szerszy rozgłos dzięki informowaniu o inicjatywie w kanałach EMNK 2024.

Informujemy, że na mocy wprowadzonego Zarządzeniem nr 48/2024 z dn. 22 kwietnia 2024 r. Regulaminu podziału środków finansowych przyznawanych na wsparcie organizacji wydarzeń w ramach pasma Miasto - Region - Akademia możliwe jest również uzyskanie dofinansowania do organizowanych inicjatyw w ramach EMNK2024.

Więcej informacji

W razie pytań dotyczących pasma Miasto-Region-Akademia prosimy o kontakt na adres e-mail: info@uekat.pl

Jeszcze raz zapraszamy do włączenia się we współtworzenie programu obchodów Europejskiego Miasta Nauki oraz zgłaszanie inicjatyw.