Ruszyła Fabryka Kreatywnego Biznesu

14 listopada 2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Górniczej swoje działania rozpoczęła Fabryka Kreatywnego Biznesu. Projekt ten jest ukłonem w stronę młodych, aspirujących przedsiębiorców, którzy poważnie myślą o zaistnieniu w świecie biznesu.

Na zaproszenie organizatorów wykład inauguracyjny   „Każdy powinien być biznesmenem” poprowadził dr inż. Tomasz Zieliński – Dziekan Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji UE. Projekt skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych (klasy I i II) ma na celu rozwijanie twórczego potencjału uczestników, zdobywanie nowych doświadczeń oraz kształtowanie umiejętności pracy w grupach. Drużyny wezmą udział w serii wykładów, warsztatów i konsultacjach. Oprócz wiedzy, uczestnicy mają też szansę na zdobywanie punktów, które zostaną przeliczone na nagrody finansowe. A wszystko to, aby pomóc młodym przedsiębiorcom w stworzeniu własnej firmy.