Przejdź do menu Przejdź do treści

Sportowe podsumowanie kwietnia

W kwietniu zawodnicy sekcji sportowych AZS UE Katowice brali udział w wielu wydarzeniach sportowych, z których wracali z fantastycznymi wynikami. Dodatkowo klub zorganizował we współpracy z Parlamentem Studenckim charytatywny turniej futsalu. Więcej informacji o wynikach zawodników i samym turnieju znajdziecie poniżej.

5 kwietnia w Budynku C Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach odbył się turniej charytatywny #mUEndial organizowany przez Parlament Studencki Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i KU AZS UE Katowice. Wzięło w nim udział 16 drużyn z całego kampusu! Po zaciętych i niezapomnianych meczach, na pierwszym stopniu podium uplasowała się "EUtiopia". Drugie miejsce zajęła ,,Laga Bonito”. Natomiast podium zostało zamknięte przez drużynę "MSGoats". Więcej informacji o turnieju - tutaj.

W trakcie turnieju były zbierane środki dla sześcioletniego Igora. W sumie zebraliśmy dla niego ponad TYSIĄC ZŁOTYCH! Cały przebieg turnieju można było śledzić za pośrednictwem platformy YouTube. Zapis transmisji jest dostępny tutaj.

6 kwietnia odbyły się Akademickie Mistrzostwa Śląska w aerobiku sportowym. Nasz klub reprezentowały Zuzanna Rabczak oraz Agnieszka Molęda. Dziewczyny zajęły pierwsze miejsce w duecie oraz drugie w klasyfikacji drużynowej!

Również 6 kwietnia Oskar Winkler został jednym z najlepszych zawodników w Europie w Ju-jitsu. Mistrzostwa Europy odbywały się w Rumunii, a nasz zawodnik po emocjonujących walkach ostatecznie zdobył piąte miejsce! Więcej informacji o sukcesie Oskara - tutaj.

9 kwietnia w Gliwicach odbyły się Akademickie Mistrzostwa Śląska w piłce siatkowej mężczyzn. Nasza reprezentacja po emocjonujących meczach wywalczyła awans do półfinałów Akademickich Mistrzostw Polski pokonując uczelnię z Politechnikę Śląską! Serdeczne gratulacje! Trzymamy kciuki za udział w półfinałach! Więcej informacji o awansie siatkarzy - tutaj.

Tego samego dnia nasza damska reprezentacja w piłce siatkowej zdobyła piąte miejsce w Akademickich Mistrzostwach Śląska! Nasze siatkarki wygrały 2:0 z Akademią WSB, następnie w meczu o piąte miejsce przy zaciętej rywalizacji pokonały z Politechnikę Śląską wynikiem 2:1. Więcej informacji o wyniku siatkarek - tutaj.

13 i 14 kwietnia odbyły się Akademickie Mistrzostwa Śląska w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn. Nasze piłkarki ręczne zajęły trzecie miejsce w grupie, natomiast nasi piłkarze ręczni zajęli drugie miejsce w swojej grupie!

14 kwietnia nasi pływacy przywieźli z Akademickich Mistrzostw Polski w Lublinie worek medali! W kategorii Open srebrny medal wywalczyła Aneta Drabik - 200 styl motylkowy! Medale w kategorii uczelni społeczno-przyrodniczych wywalczyli:

• Złote medale: Hanna Bespalova - 50 styl klasyczny, Edyta Czech - 50 styl motylkowy;
  • Srebrne medale: Anna Poppe - 100 styl klasyczny, Michał Tomaszowski - 200 styl zmienny, Marcin Władyka - 100 styl klasyczny;
  • Brązowe medale: Marta Czarnecka - 50 styl klasyczny, Marta Czarnecka - 100 styl klasyczny, Marcin Władyka - 50 styl klasyczny, sztafeta 4x50 styl dowolny kobiet - Aneta Drabik, Marta Czarnecka, Natalia Działkowska, Edyta Czech.

Więcej informacji na temat sukcesów pływaków - tutaj.

21 kwietnia odbyły się Akademickie Mistrzostwa Śląska w tenisie stołowym. Grzegorz Felkel zdobył złoty medal w grze indywidualnej. Na dalszych pozycjach uplasowali się: na 12 miejscu Konrad Zieliński, na 20 miejscu Michał Małocha, a na 22 miejscu Paweł Porc. W grze podwójnej nasi panowie zajęli 5 i 10 miejsca. W klasyfikacji generalnej uplasowali się natomiast na czwartej pozycji.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne starty!