VI edycja Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Innowacyjne pomysły młodych naukowców: Nauka –Startup –Przemysł”

Instytut Autostrada Technologii i Innowacji (IATI) zaprasza do udziału w VI edycji konferencji „Innowacyjne pomysły młodych naukowców: Nauka –Startup –Przemysł”, która odbędzie się w dniach 12-13 maja 2020 r.

Konferencja odbędzie się w formie online!

Zapraszamy młodych pracowników nauki, doktorantów, przedstawicieli start-upów i studentów do prezentacji referatów dotyczących innowacyjnych rozwiązań produktowych, procesowych, społecznych, organizacyjnych, marketingowych i środowiskowych .

Obszary tematyczne:

• Społeczna odpowiedzialność uczelni
  • Nowe technologie informatyczne (ICT)
  • Energetyka
  • Mechanika, mechatronika i nanotechnologie
  • Gospodarka surowcami mineralnymi
  • Ochrona środowiska
  • Ekonomia i zarządzanie

Tak szeroki zakres tematyczny pozwoli wspierać interdyscyplinarność i wymianę wiedzy oraz doświadczeń z różnych obszarów badawczych. W wielu dokumentach unijnych i krajowych podkreśla się konieczność tworzenia gospodarki bazującej na wiedzy poprzez zwiększanie potencjału naukowego, mobilności kadr naukowych oraz komercjalizacji wynalazków i innowacji. Dlatego też celem konferencji jest promocja rozwiązań innowacyjnych, tworzonych w znacznym stopniu przez młodych pracowników nauki, doktorantów i studentów. Organizatorzy mają nadzieję, iż prezentacja innowacyjnych rozwiązań i ich promocja wśród partnerów IATI i przedstawicieli przemysłu pozwoli na szybsze wdrożenie niektórych z nich.

Udział w konferencji jest bezpłatny. W związku z dynamiczną sytuacją związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 konferencja odbędzie się w formie online.

Warunkiem koniecznym uczestnictwa (z prezentacją lub bez) jest wypełnienie i przesłanie elektronicznego formularza (do 20 kwietnia 2020 r.).

Szczegółowe informacje na stronie: Konferencja pt. „Innowacyjne pomysły młodych naukowców: Nauka – Startup – Przemysł”