NAWA: Solidarni z Białorusią – Solidarni z naukowcami

Celem programu jest umożliwienie naukowcom z białoruskich uczelni i jednostek naukowych, posiadających co najmniej stopień doktora (min. kandydat nauk), dalej „Naukowcy", przyjazdu do polskich jednostek systemu szkolnictwa wyższego i nauki, w których będą realizować projekty badawcze lub prowadzić zajęcia dydaktyczne. Program jest wyrazem solidarności z białoruskim środowiskiem akademickim i ma na celu wsparcie represjonowanych Naukowców z Białorusi poprzez umożliwienie im nieskrępowanego prowadzenia badań i dydaktyki w jednostkach akademickich i naukowych w Polsce. Program wpłynie ponadto na wzrost poziomu umiędzynarodowienia polskich uczelni i instytucji naukowych. Nabór wniosków będzie prowadzony w terminie do 30 listopada 2021 r. do godz. 15:00, zgodnie z czasem urzędowym obowiązującym na terytorium Polski, lub do wyczerpania alokacji. Po wyczerpaniu alokacji Nabór zostanie zamknięty w Systemie teleinformatycznym Agencji, a stosowny komunikat zostanie opublikowany na stronie internetowej Agencji.

Więcej informacji na stronie https://nawa.gov.pl/solidarni-z-bialorusia/edycja-2021/informacje-dla-naukowcow/ogloszenie