Opinie poprzednich stypendystów

Weronika, Czechy, VSB Technical University of Ostrava,semestr zimowy 2017/2018

Współpraca z wykładowcami była bardzo dobra, wykładowcy dbali o to aby studenci mieli ze sobą kontakt podczas zajęć. Wykłady również przybierały formę zbliżoną do ćwiczeń. Najważniejszy był dialog i czynny udział w zajęciach. Czechy, a szczególnie Ostrava nie należą moim zdaniem do bardzo drogich miejsc. Za 2-osobowy pokój w akademiku trzeba było zapłacić 2500kč więc to nie była duża kwota. Jedzenie w Ostravie nie jest drogie, a w Menzie można było zjeść obiad za 6zł.

Anita, Francja, ESC Groupe Troyes, rok akademicki 2016/2017     

Była możliwość wybrania przedmiotów z innych kierunków, zajęcia były bardzo ciekawe, prowadzone przez praktyków, nie przez teoretyków, więc studia miały charakter studiów MBA. Wyciągnęliśmy niesamowicie dużo wiedzy praktycznej i teoretycznej. Atmosfera była bardzo dobra. Dużym atutem były zajęcia w różnych grupach, co dawało możliwość poznania większej liczby ludzi.

Tomek, Austria, University of Applied Sciences FH Kufstein, semestr letni 2016/2017

Bardzo fajne podejście wykładowców. Bardziej na zasadzie bliskiego kontaktu, niż uczeń-nauczyciel. Lokalni studenci bardzo chętnie integrują się ze studentami z wymiany. Uczelnia organizuje wiele aktywności w wolnym czasie, w którym uczestniczą wszyscy. Zakwaterowanie w akademiku to najlepsza decyzja jaką podjąłem. W 2 tygodnie zintegrowałem się z ponad 50 osobami z całego świata, z którymi mieszkałem w akademiku. Wątroba na tym trochę ucierpiała ale wspomnienia zostaną mi do końca życia.

Ewelina, Włochy, Sapienza di Roma University, semestr letni 2017/2018

Miałam do wyboru około 10 różnego rodzaju przedmiotów w języku angielskim. (przedmiotów po włosku było znaczniej więcej), przedmioty ciekawe, inne niż na uczelni macierzystej, przychylne formy zaliczeń, zajęcia interaktywne, dużo można się nauczyć, poziom języka angielskiego zależy od wykładowcy, byli tacy co mówili bardzo płynnie, a inni trochę gorzej. Wykładowcy mają bardzo dobre nastawienie do studenta, zależy im na interakcji. Lokalni studenci bez problemu współpracują z Erasmusami. Na większości przedmiotów grupy są mieszane: lokalni studenci oraz ci z Erasmusa.

Martyna, Niemcy, Hochschule fur Technik, Wirtschaft und Kultur Leipzig, semestr letni 2017/2018 

Największa zaleta pobytu: Nauka języków - znaczna poprawa płynności i pewności siebie. Nowe, niepowtarzalne doświadczenie. Poznałam cudownych ludzi, byłam w ciekawych miejscach. Z tych 5 miesięcy mam naprawdę dużo pięknych wspomnień, dużo można się o sobie samym dowiedzieć podejmując takie wyzwanie. Wspaniała okazja do samorozwoju.

Monika, Estonia, Tallinn University of Technology, semestr letni 2017/2018 

Największą zaletą wyjazdu byli świetni ludzie, a Tallinn to piękne miasto. Komunikacja miejska super! Na uczelni miałam możliwość stworzenia własnego planu zajęć na podstawie dostępnych przedmiotów w języku angielskim.

Edyta, Hiszpania, Universidad de Oviedo, semestr letni 2016/2017   

Bardzo miło wspominam studiowanie na uczelni w Oviedo. Wysoki poziom nauczania, połączony z wysoką kulturą osobistą wykładowców, jak również atmosfera życzliwości ze strony innych studentów i prowadzących zajęcia sprzyjały efektywnej nauce. Koszty życia są wysokie, niemniej jednak przy oszczędnym gospodarowaniu pieniądzem nie musiałam dokładać pieniędzy na podstawowe potrzeby egzystencjalne.

Marta, Czechy, Anglo American University in Prague, semestr zimowy2017/2018

Atmosfera na AAU jest wspaniała! Jest to stosunkowo mały uniwersytet, około 1000 studentów, przez co większość osób kojarzy się przynajmniej z widzenia. Dobrze działają tam koła naukowe, organizacje studenckie oraz program do wprowadzania i integrowania nowych studentów i studentów z wymiany. Wszyscy wykładowcy z którymi miałam przyjemność mieć zajęcia byli niezwykle mądrzy, doświadczeni, przyjaźni, wspaniali!

Ania, Hiszpania, Universidad Loyola Andalucia, semestr letni 2017/2018

Największą zaletą pobytu była możliwość zdobycia doświadczenia i nauki od osób, które realnie zajmują się danymi zagadnieniami. Nowe, świeże spojrzenie na wiele tematów. Do tego, poza dobrą edukacją, atmosfera zabytkowego miasta z ciepłego klimatu, która różni się znacznie od życia w północnej Europie. Możliwość poznania wspaniałych ludzi, przyjaźnie, podróże, jedzenie - świetny czas!

Paweł, Belgia, HOWEST de Hogeschool West-Vlaanderen, semestr zimowy 2017/2018    

Największa zaleta studiowania na HOWEST to rozwój kompetencji oraz 30 minut do morza rowerem. Ponadto: 1. Najromantyczniejsze miejsce w Europie. 2. Serce Europy i bliskość stolic takich jak Londyn, Paryż, Amsterdam. 3. Przyjazny studentowi uniwersytet.

Małgosia, Węgry, Széchenyi István University, semestr letni 2016/2017 

Świetna atmosfera i nieliczni studenci zagraniczni, co sprzyja lepszym i trwalszym znajomościom. Akademik tuż obok uczelni, zajęcia na wysokim poziomie a kampus położony 10 minut pieszo od centrum miasta. Z Gyor można w ok.1,5h dojechać do Budapesztu, Wiednia lub Bratysławy.