Ogólne zasady rekrutacji
Rekrutacja główna organizowana jest raz w roku na przełomie marca i kwietnia oraz obejmuje wyjazdy w kolejnym roku akademickim.
Do rekrutacji głównej w marcu oraz dodatkowej w maju/czerwcu może przystąpić student:
- studiów stacjonarnych i niestacjonarnych;
- 1. roku studiów I stopnia – wyjazd możliwy tylko w semestrze letnim kolejnego roku akademickiego;
- 2. roku studiów I stopnia – wyjazd w semestrze zimowym lub letnim kolejnego roku akademickiego;
- 3. roku studiów I stopnia - wyjazd tylko w semestrze letnim kolejnego roku akademickiego (pod warunkiem rozpoczęcia studiów II stopnia);
- 1. roku studiów II stopnia – wyjazd w semestrze zimowym lub letnim kolejnego roku akademickiego;
- 2. semestru 3,5-letnich studiów inżynierskich na kierunku Logistyka – wyjazd w semestrze letnim kolejnego roku akademickiego;
- 4. semestru 3,5-letnich studiów inżynierskich na kierunku Logistyka – wyjazd w semestrze zimowym lub letnim kolejnego roku akademickiego;
- 1. semestru 1,5-letnich studiów magisterskich na kierunku Logistyka (tytuł zawodowy inżyniera) – wyjazd w semestrze zimowym lub letnim kolejnego roku akademickiego.
Studenci 6. semestru 3,5-letnich studiów inżynierskich na kierunku Logistyka nie mogą przystąpić do rekrutacji.
Do rekrutacji dodatkowej w październiku może przystąpić student:
- studiów stacjonarnych i niestacjonarnych;
- 2. i 3. roku studiów I stopnia
- 1. i 2. roku studiów II stopnia (także absolwenci studiów licencjackich innych uczelni)
- 3. i 5. semestru 3,5-letnich studiów inżynierskich na kierunku Logistyka
- 2. semestru 1,5-letnich studiów magisterskich na kierunku Logistyka
Studenci 7. semestru 3,5 - letnich studiów inżynierskich na kierunku Logistyka nie mogą przystąpić do rekrutacji.
Minimalna średnia ocen- 3,31
W przypadku wszystkich 3 naborów trzeba posiadać minimalną średnią 3,31 z wszystkich zamkniętych semestrów na danym poziomie studiów (do semestru zimowego 2020/2021 włącznie).
Średnia jest obliczana przez Dziekanat i przekazywana BWM.
Rekrutacja główna w marcu oraz dodatkowa w maju/czerwcu
Średnia dla studentów 1. semestru studiów II stopnia (studenci 1,5- letniego kierunku Logistyka inżynierska) wymagana jest z dyplomu z poprzedniego poziomu studiów.
Rekrutacja dodatkowa w październiku
Średnia dla studentów 1. roku studiów II stopnia wymagana jest z dyplomu z poprzedniego poziomu studiów.
Rekomendacja Dziekana
Aby zakwalifikować się na wyjazd w ramach programu Erasmus+ student musi otrzymać pełną lub warunkową rekomendację Dziekana. Decyzja o rekomendacji jest przekazywana do BWM.
Rekrutacja główna w marcu oraz dodatkowa w maju/czerwcu
Warunkową rekomendację Dziekana otrzymują studenci będący na 1. roku studiów lub studenci, którzy mają niezdane przedmioty/ tryby poprawkowe lub studenci realizujący wyjazd zagraniczny w ramach Programu Erasmus+ podczas rekrutacji lub studenci 3. roku studiów do momentu przyjęcia na studia II stopnia.
Rekrutacja dodatkowa w październiku
Studenci 1. semestru studiów II stopnia otrzymują warunkową rekomendację na wyjazd (pod warunkiem zaliczenia pierwszego semestru), natomiast studenci 7. semestru 3,5-letnich studiów na kierunku Logistyka otrzymają warunkową zgodę do momentu przyjęcia na studia II stopnia.
Zgoda Promotora
Student, który aplikuje o wyjazd na ostatnim semestrze studiów, musi otrzymać mailową zgodę Promotora. BWM poprosi o przesłanie zgody promotora po wstępnym zakwalifikowaniu studenta na wyjazd. Studenci, którzy w trakcie rekrutacji nie mieli możliwości wybrania promotora, muszą przesłać jego zgodę w najszybszym możliwym czasie po jego wybraniu.
Język wykładowy - B2
Student musi posiadać znajomość języka wykładowego uczelni partnerskiej na poziomie minimum B2. Jeśli w pliku z kryteriami przy uczelni, którą student jest zainteresowany, znajduje się informacja o wymogu certyfikatu lub zaświadczenia od lektora, student musi je dołączyć w momencie składania wniosku o stypendium na naszej stronie.
Rozliczenie poprzednich wyjazdów
Student musi posiadać rozliczone wszystkie zrealizowane wyjazdy w ramach programów międzynarodowych i umów bilateralnych za wyjątkiem studentów przebywających w trakcie rekrutacji w uczelni partnerskiej.
Aplikowanie o stypendium w trakcie realizowania wyjazdu zagranicznego w ramach Programu Erasmus+
Rekrutacja główna w marcu i dodatkowa w maju/czerwcu
Studenci przebywający w uczelni partnerskiej w trakcie rekrutacji, mogą do niej przystąpić i aplikować o wyjazd tylko
w semestrze letnim kolejnego roku akademickiego (z wyjątkiem studentów realizujących studia w ramach podwójnego dyplomu). Studentom sugeruje się aplikowanie do uczelni partnerskich rozpoczynających semestr letni po zakończeniu sesji zimowej w UE Katowice.
Rekrutacja dodatkowa w październiku
Brak możliwości przystąpienia do rekrutacji w trakcie pobytu.
Rezygnacja ze stypendium w poprzednich latach
Jeżeli rezygnacja ze stypendium w poprzednich latach była spowodowana ważnym powodem osobistym (udokumentowanym mailowo), ograniczeniami dotyczącymi Covid-19, wcześniejszą rezygnacją z uczelni losowo wybranej, student może przystąpić do rekrutacji w kolejnym roku akademickim.
Doktoranci
Wyjazd doktorantów realizowany jest na podstawie indywidualnych ustaleń z BWM po sprawdzeniu dostępności oferty konkretnej uczelni partnerskiej.