Przejdź do menu Przejdź do treści

Budynek A - Katowice, ul. Bogucicka 3

Wejście do budynku
Budynek posiada cztery wejścia. Wejście główne - usytuowane jest od strony ul. Bogucickiej - jest dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Do wejścia głównego prowadzą dwa ciągi komunikacyjne: dostępne – koło wjazdu na wewnętrzny parking uczelni należy skręcić w prawo oraz niedostępne, w miejscu przy którym są schody.

Portiernia – znajduje się trzy metry od wejścia głównego, po lewej stronie, tel. 32-257-71-91.

Parking
W bezpośrednim sąsiedztwie budynku, przy ul. Bogucickiej znajduje się jedno oznakowana miejsce parkingowe dla OzN. Przy głównym wejściu do budynku, na wewnętrznym parkingu, wyznaczone są 3 miejsca parkingowe dla OzN. Przy tylnym wejściu do budynku, na wewnętrznym parkingu, znajdują się dwa miejsca parkingowe dla OzN. Miejsca te oznaczone są kolorem białym i niebieskim Wjazd na wewnętrzny parking możliwy jest po podniesieniu szlabanu (wymagany telefoniczny kontakt z pracownikiem portierni).

Korytarze
Budynek posiada cztery klatki schodowe. Korytarze są szerokie – zapewniają dostęp do wszystkich pomieszczeń.

Winda
Budynek posiada dwie windy usytuowane koło siebie. Panel sterowniczy wyposażony jest w przyciski oznaczone alfabetem Braille’a. Komunikat głosowy informuje o położeniu kabiny oraz otwieraniu i zamykaniu drzwi.

Szatnia
Szatnia znajduje się na parterze, 15 m od wejścia głównego, po lewej stronie.

Toalety
Na każdej kondygnacji znajduje się toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową (zarówno toaleta damska jak i męska).

Dostosowania w budynku
Portiernia, szatnia oraz miejsca bezpośredniej obsługi interesantów wyposażone są w pętle indukcyjne wspomagające słyszenie. Plan tyflograficzny umieszczony jest koło szatni.

Pies asystujący/przewodnik
Na teren budynku można wejść z psem asystującym oraz psem przewodnikiem.

Inne
W budynku nie ma tłumacza języka migowego ani możliwości skorzystania z usługi tłumacza on-line.

Student/doktorant niesłyszący lub niedosłyszący ma możliwość skorzystania z bezpłatnej pomocy tłumacza języka migowego. Konieczność kontaktu z udziałem tłumacza języka migowego należy zgłosić minimum na 3 dniu przed planowaną wizytą.

Dołącz do nas

Nasi partnerzy