Przejdź do menu Przejdź do treści

Budynek N - Katowice, ul. ks. bpa St. Adamskiego 7

(składa się z 3 połączonych ze sobą segmentów A, B, C)

Wejście do budynku
Budynek posiada trzy wejścia: jedno od ulicy Adamskiego 7 i dwa od ulicy Koszarawej (6 i 6a). Wejście od ulicy Koszarawej 6a jest dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Portiernia - dla każdego segmentu jest osobna portiernia, tel.: segment A 32-257-79-01, segment B 32-257-79-02, segment C 32-257-79-03.

Parking
W bezpośrednim sąsiedztwie budynku, na parkingu ogólnodostępny znajduje się jedno oznakowane miejsce parkingowe dla osób z niepełnoprawnością.

Korytarze
Budynek posiada cztery klatki schodowe oraz dwie windy. Szerokie korytarze pozwalają na swobodne przemieszczenie się osób z niepełnosprawnością ruchową.

Winda
Budynek posiada dwie windy. Panel sterowniczy wyposażony jest w przyciski oznaczone alfabetem Braille’a. Komunikat głosowy informuje o położeniu kabiny oraz otwieraniu i zamykaniu drzwi.

Szatnia
W budynku znajduje się szatnia. 

Toalety

Segment A
Na każdej kondygnacji jest toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. Na parterze wejście do toalety dla OzN jest przez toaletę męską.

Segment B
Na parterze brak toalety dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Na kolejnych piętrach są toalety dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Segment C
Brak toalet dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Dostosowania w budynku
Portiernia, szatnia oraz miejsca bezpośredniej obsługi interesantów wyposażone są w pętle indukcyjne wspomagające słyszenie.

Pies asystujący/przewodnik
Na teren budynku można wejść z psem asystującym oraz psem przewodnikiem.

Inne
W budynku nie ma tłumacza języka migowego ani możliwości skorzystania z usługi tłumacza on-line.

Student/doktorant niesłyszący lub niedosłyszący ma możliwość skorzystania z bezpłatnej pomocy tłumacza języka migowego. Konieczność kontaktu z udziałem tłumacza języka migowego należy zgłosić minimum na 3 dniu przed planowaną wizytą.

Dołącz do nas

Nasi partnerzy