Szkolenie dla pracowników Uczelni

W dniu 21 września 2016r. w sali 2.19 CNTI Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, odbyło się szkolenie pracowników Uczelni pt."Student z zaburzeniami psychicznymi na Uczelni".
Szkolenie poprowadziła Pani Anna Staromiejska - pracownik Działu ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Celem szkolenia było przybliżenie pracownikom sytuacji studentów chorujących psychicznie. Uczestnicy szkolenia dowiedzieli się m.in. jak rozmawiać o chorobie ze studentem, jakie trudności napotyka student z zaburzeniami psychicznymi w funkcjonowaniu na uczelni, jak zachować się w trudnych sytuacjach.

Mamy nadzieję, że szkolenie przyczyni się do poprawy jakości kształcenia i przygotowania kadry dydaktycznej i administracyjnej do realizacji określonych potrzeb osób z tego typu zaburzeniami.

Wszystkich pracowników zapraszamy na kolejne edycje szkoleń.