Przejdź do menu Przejdź do treści

W dniach 13.-17.05.2024 w naszej Uczelni odbył się International Week, organizowany przez zespół germanistów Centrum Języków Obcych.

 

W ramach International Week zajęcia ze studentami grup A2+ i B1 odbyła pani Tina Flauder z Hochschule für Technik und Wirtschaft des Saarlandes, która na co dzień pracuje z zagranicznymi studentami. Pani Flauder udało się pobudzić naszych studentów nie tylko do rozmowy, ale i do refleksji nad utartymi przekonaniami, którym poświęcone były zajęcia..

 

Podczas pobytu pani Flauder zwiedziła kampus naszej uczelni, obóz koncentracyjny w Auschwitz, Kraków oraz historyczną dzielnicę Katowic - Nikiszowiec. Przewodnikiem była mgr Ilona Zawartka - nasza anglistka, która z zamiłowaniem i pasją opowiadała o historii Nikiszowca oraz tradycjach śląskiej rodziny.

 

Po raz pierwszy do udziału w International Week zaproszono szkoły średnie. Spośród licznych kandydatów wybrano dwie szkoły: Zespół Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących z Żywca z panią Joanną Paciechą jako opiekunem i Zespół Szkół im. Gustawa Morcinka z Tychów z panem Wojciechem Borkowym jako opiekunem. Uczniowie wzięli udział w zabawach i grach (m.in. grze terenowej po budynku N), poświęconych wiedzy na temat języka i kultury krajów niemieckojęzycznych. Nad wszystkim czuwało jury w składzie: mgr Grażyna Bartczak, dr Anna Iwańska, mgr Marzena Myszka i dr Elwira Poleszczuk. W organizacji wspierali nas  angliści mgr Wiktoria Lein i mgr Mateusz Kowolik. Zwycięska drużyna z Żywca została wyróżniona nagrodami. Drobne upominki otrzymały także cztery kolejne zespoły. 

 

Zespół germanistów ma nadzieję, że zarówno studenci jak i uczniowie zdobyli nowe umiejętności, mieli też szansę przetestować swoją dotychczas zdobytą wiedzę z języka niemieckiego. 

 

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3
logotyp acca