Przejdź do menu Przejdź do treści

Koło Naukowe Matrioszka

Koło Naukowe "Matrioszka" zostało zarejestrowane 10 stycznia 2014 roku w MCJO UE w Katowicach. Wcześniej działało jako grupa inicjatywna studentów Uniwersytetu Ekonomicznego. Początki działalności Koła sięgają 2011 roku, kiedy to studenci należący do Klubu "Matrioszka" zorganizowali w grudniu 2011 roku Dzień Języka Rosyjskiego na UE w Katowicach.

Celem działalności Koła jest pokazanie i przybliżenie zainteresowanej części społeczności akademickiej UE w Katowicach uwarunkowań ekonomicznych, gospodarczych i prawnych, a także propagowanie języka rosyjskiego, kultury i sztuki krajów rosyjskojęzycznych. Od czerwca 2012 roku członkowie i sympatycy SKN Matrioszka złożyli w Rosji kilka wizyt, byli między innymi w Petersburgu, Smoleńsku i w Katyniu, w Kaliningradzie, a oprócz tego kilka razy brali udział w letnich kursach językowych w Rosji i w Studenckiej Międzynarodowej olimpiadzie językowej. W trakcie wizyt nawiązali wiele owocnych kontaktów ze studentami i pracownikami uczelni wizytowanych, które do tej pory dają ciekawe inicjatywy z obu stron.

W ramach działalności Koła studenci przygotowują się do udziału w olimpiadach i studenckich konferencjach. Regularnie organizowane są spotkania - seminaria, wykłady, warsztaty językowe i konkursy. W KN Matrioszka aktywnie działają zarówno studenci jak i niektórzy pracownicy naukowo-dydaktyczni Uczelni.

Opiekunem merytorycznym Koła z ramienia pracowników CJO w UE Katowice jest mgr Bożena Kopoczyńska. 

https://www.facebook.com/kn.matrioszka

Ogłoszenie:

W obliczu tragedii, która obecnie rozgrywa się w Ukrainie, Koło Naukowe Matrioszka zawiesza zaplanowane telemosty i inne wydarzenia dydaktyczno-kulturalne. Nastał czas skupienia się na pomocy ofiarom wojny. Wszystkich zainteresowanych charytatywną działalnością zapraszamy do kontaktu.

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3
logotyp acca