Dzień Otwarty 2019


W środę 20 marca 2019 r. odbył się Dzień Otwarty UE Katowice. To jedno z największych wydarzeń mających na celu zachęcenie kandydatów na studia w murach naszej Uczelni. Podczas Dnia Otwartego kandydaci mogli się spotkać z nami od samego rana aż do wieczora w budynku Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych. Oczywiście nie zabrakło wielu ciekawych atrakcji zorganizowanych przez naszych studentów, nauczycieli akademickich, pracowników i przyjaciół UE Katowice. 

Ogromnym zainteresowaniem, jak co roku, cieszyły się stoiska Biura Rekrutacji oraz Ambasadorów Kierunków, a także mini-wykłady prowadzone przez naszych wykładowców.

W programie przygotowano także wiele atrakcji m.in. zwiedzanie kampusu, spotkania z przedstawicielami organizacji studenckich i kół naukowych, warsztaty tematyczne, fotobudka, zdjęcia z Helą, stoisko naszego DJ-a z AS Radio z muzyką na żywo i wiele innych!

Dla tych, którzy nie mogli pojawić się na naszym kampusie osobiście przygotowaliśmy coś specjalnego - sesję pytań i odpowiedzi Q&A na żywo na Facebooku i Instagramie (z ang. "questions and answers"). 

International Business Open Day

W trakcie Dnia Otwartego kandydaci mieli możliwość udziału w pierwszej edycji International Business Open Day. Była to świetna okazja, aby zapoznać się z ofertą studiów prowadzonych w 100% w języku angielskim, w tym z kierunkiem ecommerce, na który serdecznie zapraszamy! Nie zabrakło również wykładowców i praktyków, którzy poprowadzili ciekawe warsztaty oraz prelekcje. 

Popołudnie Eksperckie

W tym roku już po raz drugi odbyło się Popołudnie Eksperckie - nowe przedsięwzięcie w ramach Dnia Otwartego kierowane głównie do osób, które nie mieli możliwości skorzystać z porannego programu, w szczególności do pracujących zainteresowanych studiami niestacjonarnymi czy podyplomowymi.

 

W trakcie Popołudnia Eksperckiego kandydaci mogli wziąć udział w mini-wykładach, zwiedzić kampus i poznać naszą ofertę pozwalającą na łączenie nauki z rozwijaniem kariery zawodowej. O tym, że w tej materii jesteśmy liderami, świadczy m.in. najwyższy wskaźnik zatrudnialności absolwentów wśród największych uczelni w woj. śląskim! Aż 98% naszych absolwentów po 5 latach od obrony to osoby aktywne zawodowo, a aż 63% z nich pracowało już w trakcie studiów. Więcej

Nocne Zwiedzanie

 

Wieczorem zaprosiliśmy wszystkich zainteresowanych kandydatów na grę terenową na kampusie "Nocne Zwiedzanie", organizowaną przez jedną z naszych organizacji studenckich – Niezależne Zrzeszenie Studentów. 

Wszystkim zorganizowanym grupom z naszych partnerskich i objętych patronatem szkół dziękujemy za zapisy. Do zobaczenia na Uniwersytecie!