Konferencja "Strategie Podatkowe Przedsiębiorstw"

W dniu 28.10.2013 r. w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach odbyła się konferencja z cyklu „PODATKI – FINANSE – PRZEDSIĘBIORSTWO”. Tematem konferencji organizowanej przez Katedrę Finansów wspólnie z Krajową Izbą Doradców Podatkowych były: ”Strategie podatkowe przedsiębiorstwa”.
     Uroczystego otwarcia konferencji dokonał Dziekan Wydziału Finansów i Ubezpieczeń Prof. UE  dr hab. Andrzej Piosik.

W konferencji udział wzięli przedstawiciele organów podatkowych, środowiska doradców podatkowych oraz społeczności akademickiej.

Podczas konferencji miało miejsce uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy między Katedrą Finansów a Śląskim Oddziałem Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Ogłoszono też rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą pracę dyplomową o tematyce podatkowej.

Konferencja składała się z trzech sesji, których tematami przewodnimi były:

▪          „Promocja zawodu doradcy podatkowego”

▪         „Optymalizacja podatkowa przedsiębiorstw z doradcami podatkowymi”

▪         „Granice optymalizacji podatkowej”

Wystąpienia prelegentów reprezentujących zarówno środowisko doradców podatkowych, jak i środowisko naukowe cieszyły się zainteresowaniem i inspirowały do dalszej dyskusji.

Konferencje podsumował i zakończył Przewodniczący Zarządu Śląskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych – Jan Pytel.