„Rachmistrzowie" w Finale Konkursu Audit OdyssEY

15 maja 2018 roku w Hotelu Intercontinental w Warszawie odbył się finał 3. edycji konkursu Audit OdyssEY adresowanego do studentów z całej Polski, organizowanego przez EY - spółkę należącą do wielkiej czwórki najlepszych audytorskich przedsiębiorstw.

UE Katowice w finale reprezentowały aż trzy drużyny, nie zabrakło wśród nich członków SKNR „Rachmistrz”. Konkurs składał się z trzech etapów. Pierwszy z nich to test online, drugi to webcast przedstawiający zadania case study związane ze znajomością MSR 7, MSR 16 i MSR 36 oraz KSR 1, KSR 4 i KSR 11. W trzecim etapie uczestnicy zmagali się ze case study z zakresu odroczonego podatku dochodowego, przebiegu inwentaryzacji i obrotu towarowego, wyliczenia wartości firmy po połączeniu z inną jednostką gospodarczą czy też dekretacji umów faktoringowych. Liczba uczestników konkursu z roku na rok wzrasta. Do 3. edycji zgłosiło się blisko 500 zespołów składających się z 3 lub 4 osób, a więc blisko 2000 studentów. W finałowym starciu spotkało się 12 drużyn z całej Polski, w tym aż 3 zespoły z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, gdzie wśród studentów, aż troje reprezentowało SKNR „Rachmistrz”, w osobie Izabela Morawska, Natalia Radomska oraz Jan Romański.