Katedra współorganizatorem konferencji naukowej

W dniu 14 listopada 2019 roku odbyła się w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach VI Ogólnopolska Konferencja „Biznes w kulturze – kultura w biznesie” pod tytułem „Rozwój zrównoważony a działalność współczesnych jednostek kultury”, której współorganizatorem byli pracownicy Katedry Zarządzania Marketingowego i Turystyki. Jej celem było ukazanie aktualnych problemów funkcjonowania jednostek kultury na tle uwarunkowań turbulentnego otoczenia, w którym coraz mniejszą wagę przykłada się do upowszechniania i propagowania kultury w społeczeństwie.

Tematyka konferencji koncentrowała się na zagadnieniach związanych z rozwojem zrównoważonym w kontekście działań współczesnych jednostek kultury. W konferencji uczestniczyli pracownicy naukowi UE w Katowicach, jak też innych uczelni wyższych oraz praktycy - przedstawiciele jednostek kultury i studenci.