Wykład dla dzieci dr Justyny Brzezińskiej

Na finał zimowej edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego dr Justyna Brzezińska przeprowadziła wykład dla naszych najmłodszych studentów

Tematem spotkania, które odbyło się 19.12.2022 r., były "Pieniądze w gospodarce", a zajęcia miały charakter interaktywny i przeprowadzone zostały w formule nauki przez zabawę (edutainment). W trakcie nich młodzi uczestnicy EUD wysłuchali wykładu, a także wzięli udział w warsztatach. Polegały one na samodzielnym rozwiązaniu problemu związanego z obiegiem pieniądza w gospodarce i zostały przygotowane jako studium przypadku.

Warto wspomnieć, że program EUD został uznany w głosowaniu rodziców za najbardziej rozwojową śląską inicjatywę dla dzieci do 14 lat w kategorii „Logika”, zdobywając nagrodę Słoneczniki 2017.

Więcej informacji na temat zajęć dr Justyny Brzezińskiej można znaleźć tutaj