Przejdź do menu Przejdź do treści

Jakub Knauer

Rok ukończenia studiów:2014
Ukończony kierunek studiów:Logistyka
Specjalizacja:Transport w systemach logistycznych
Wydział:Ekonomii
Obszary zawodowe:Logistyka dystrybucji, transport, procesy magazynowe
Branże:Handel detaliczny 
LinkedIn:www.linkedin.com/in/jakub-knauer/

  

Jak przebiegała moja kariera zawodowa od czasu ukończenia studiów?  

W trakcie studiów, angażowałem się przede wszystkim w działalność Naukowego Koła Logistyki DIALOG oraz zlecenia realizowane na rzecz współpracującego z NKL portalu logistycznego LOG4.pl. Tuż po zakończeniu studiów logistycznych zatrudniłem się w firmie Jeronimo Martins Polska, która jest właścicielem i operatorem sieci sklepów Biedronka. Pracowałem w Centrum Dystrybucyjnym w Rudzie Śląskiej w ramach Centrum Kompetencji Rozwoju Transportu. Realizowałem zadania CK, ale poznałem także bliżej pracę centrum dystrybucyjnego, zarówno w obszarze transportu dystrybucyjnego, jak i procesów magazynowych. Po roku pracy w DC Ruda Śląska zostałem zaproszony do pracy w Dziale Logistyki w Biurze Głównym w Warszawie. To moje obecne miejsce pracy. 

 

Co w pracy zawodowej daje mi najwięcej satysfakcji? Z czego jestem dumny? Czym mogę się pochwalić? 

Najwięcej satysfakcji dają mi zadania i projekty, które pozwalają na kreatywność. Odpowiedzialność za określony obszar, w ramach którego mogę podejmować decyzje w dążeniu do celu, jest dla mnie motorem motywacji. Największy entuzjazm i zaangażowanie czuję wtedy, gdy udaje realizować się wcześniejsze plany i koncepcje. 

 

Jak studia na AE/UE Katowice wpłynęły na wybór ścieżki kariery zawodowej? Czy zawodowo rozwijam się w obszarze, który studiowałem? 

W toku studiów najbardziej interesowały mnie zagadnienia logistyki produkcji oraz logistyki wewnątrzzakładowej. W szczególności, zajmowały mnie koncepcje lean management; z czasem także w obszarach pozaprodukcyjnych. Studiowałem logistykę, ze specjalizacją Transport w systemach logistycznych; rzeczywiście obecnie zawodowo realizuję się w obszarze transportu, precyzyjnie transportu dystrybucyjnego w sieci handlu detalicznego. Faktem jest, że to poniekąd przez przypadek; w trakcie studiów nie miałem zamiaru zajmować się transportem. Trafiwszy do Centrum Dystrybucyjnego Biedronki w Rudzie Śląskiej okazało się, że pełni rolę Centrum Kompetencji Rozwoju Transportu, w którego zadania zostałem zaangażowany. Podobny, chociaż szerszy zakres odpowiedzialności sprawuję w Dziale Logistyki w Biurze Głównym. Obecnie widzę, że sposób myślenia o logistyce, jaki nabyłem w trakcie studiów na UE, także w kole naukowym i w trakcie innych aktywności, które umożliwiła mi Uczelnia, daje się zastosować w każdym obszarze. 

 

Co zmotywowało mnie do przystąpienia do Klubu? Czego oczekuję? Czy i jakie widzę korzyści w budowaniu relacji z innymi absolwentami, wspieraniu studentów w edukacji i wejściu na rynek pracy, współpracy z uczelnią?  

Łączy mnie z Uczelnią wiele dobrych wspomnień, w szczególności z działalności w ramach Naukowego Koła Logistyki DIALOG. Kilka lat po zakończeniu studiów wciąż okazjonalnie wizytuję na UE przy okazji wydarzeń organizowanych przez NKL, w szczególności Ligi Młodych Logistyków, konkursu dla uczniów techników i Uniwersyteckiej Ligi Logistyków, konkursu dla studentów. Te sentymenty powodowały, że idea klubu absolwentów była mi bliska już tuż po zakończeniu studiów; prawdopodobnie powodowany tymi sentymentami, postanowiłem zaangażować się w działania na rzecz realizacji tej idei. Niemniej, sentymentalny powrót na uczelnię to nie jedyna korzyść, jaką widzę, gdy myślę o silnej, logistyczno-transportowej społeczności absolwenckiej. To także możliwość poszerzania sieci kontaktów zawodowych oraz wymiany doświadczeń i wiedzy. Współpraca z Uczelnią i Studentami w zakresie dydaktyki i kształcenia oraz wsparcia w wejściu na rynek pracy - z korzyścią dla Studentów, a z czasem - ich przyszłych pracodawców. 

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3
logotyp acca