Przejdź do menu Przejdź do treści

Wykład Dziekański pt. "Kluczowe parametry transakcji z punktu widzenia finansowego due diligence" [relacja]

1 marca br. w godz. 10:00-11:30 w Auli CNTI odbył się Wykład Dziekański. Gościem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach był Jacek Węgrzyn, Dyrektor KPMG, którego oficjalnie przywitała dr Mirosława Malinowska, Prodziekan Kolegium Studiów.

Jacek Węgrzyn jest absolwentem kierunku International Business and Management na University of Bradford. Jest dyrektorem w KPMG z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem zdobytym przede wszystkim w firmach z tzw. Big 4. Specjalizuje się w świadczeniu usług doradztwa transakcyjnego inwestorom finansowym i strategicznym planującym inwestycje w Polsce, koncentrując się na doradztwie w zakresie finansowego due diligence. W swojej karierze zawodowej Jacek był zaangażowany w ponad 100 kompleksowych projektów doradczych dla krajowych i zagranicznych inwestorów strategicznych oraz funduszy private equity. Jego specjalizacja obejmuje branże TMT, FMCG oraz energy.

Wykład Dziekański nosił tytuł "Key transaction perimeters from financial due diligence standpoint". Na początku wydarzenia Jacek Węgrzyn opowiedział kilka słów o sobie i swoim głównym zajęciu, jakim jest analiza spółek w obszarach: IT i eCommerce. Studenci poznali także kulisy pracy w KMPG i dowiedzieli się także, że w każdej części zespołu KPMG są osoby, które dopiero zaczynają swoją karierę na rynku pracy oraz dlaczego ważne jest, aby praktykanci i stażyści pogłębiali swoją wiedzę oraz doświadczenie.

Następnie prelegent przedstawił wykres przedstawiający skalę tego, co działo się na rynku transakcyjnym w przeciągu 10 lat. W 2020 roku można było zauważyć znaczny spadek notowań, jednak w 2021 roku widać było wzrost. W związku z tym Jacek Węgrzyn zapytał studentów, jak według nich wyglądać będzie rok 2022. Jedna ze studentek trafnie wskazała ,że notowany wzrost będzie jeszcze większy, co potwierdził prelegent.

Uczestnicy Wykładu Dziekańskiego mogli zobaczyć również, że rok 2022 był bardzo intensywny, m.in. w takich sektorach jak: media, IT, biotechnologia, energetyka czy przemysł ciężki. Węgrzyn powiedział, że jedną z największych transakcji ubiegłego roku była transakcja koncernu naftowego Lotos.

Dalsza część wykładu dotyczyła sposobów przeprowadzania transakcji. Zostały przedstawione także interesujące przykłady z życia branży, a także przyszłe rekomendacje, co pokazywało w pigułce pracę doradców, dzięki czemu studenci mogli poznać świat audytu od kuchni.

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3
logotyp acca