Przejdź do menu Przejdź do treści

Oferta wydawnicza

Wiodącą część oferty wydawniczej stanowią monografie, prezentujące wyniki badań naukowych prowadzonych przez pracowników i współpracowników Uniwersytetu, w ramach takich dyscyplin, jak: badania operacyjne, badania strategiczne i regionalne, demografia, ekonomia, ekonometria, finanse, gospodarka przestrzenna, informatyka i komunikacja, inwestycje, inżynieria wiedzy, logistyka, marketing i usługi, matematyka, międzynarodowe stosunki ekonomiczne, polityka społeczna i gospodarcza, prawo gospodarcze i handlowe, rachunkowość, rynek pracy, statystyka, transport, turystyka, ubezpieczenia, zarządzanie, zarządzanie publiczne i nauki społeczne.

Wydawnictwo publikuje podręczniki akademickie dostosowane do oferowanych na Uczelni kierunków kształcenia – zapraszamy do zapoznania się z Katalogiem prezentującym podręczniki w podziale na poszczególne Wydziały Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Artykuły naukowe publikowane w czasopismach uczelnianych są dostępne bez ograniczeń do ich pełnych treści (licencje Creative Commons).

W zakładce Nasi Autorzy znajduje się szczegółowa lista Autorów i tytułów wydanych przez Wydawnictwo.

Publikacje Wydawnictwa UE można nabyć za pośrednictwem księgarni i portali partnerskich. Wybrane pozycje są dostępne w Śląskiej Bibliotece Cyfrowej w ramach Otwartego Dostępu.


Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3
logotyp acca