Rachunek całkowy i zastosowanie ekonomiczne. Z. 4

Obecny zeszyt z rachunku całkowego wprowadza studenta w zagadnienie całki pojedynczej mającej duże zastosowanie w ekonomii. W skrypcie omówiono podstawowe reguły całkowania, przedstawiono metody obliczania całek funkcji wymiernych i niewymiernych oraz zamieszczono podstawowe twierdzenia dotyczące całek oznaczonych. Równocześnie zapoznano studenta ze sposobem obliczania całek niewłaściwych: całek w przedziale nieskończonym, jak i całek funkcji nieograniczonych. Zaprezentowano także zastosowania całek w analizie finansowo-ekonomicznej. Zeszyt ten, wraz z innymi wydanymi w tej serii, obejmuje pełny zakres tematów realizowanych w ramach programu nauczania na wszelkiego typu studiach ekonomicznych. Jest on przeznaczony głównie dla studentów kierunków ekonomii i logistyki – studia inżynierskie.

AutorzyMonika Dyduch, Anna Przybylska-Mazur, Włodzimierz Szkutnik
ISBN978-83-7246-781-2
Rok wydania2012 (wydanie 2)
Liczba stron161