Programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży

EUD i AME

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy (EUD) i Akademia Młodego Ekonomisty (AME) to projekty ogólnopolskie, prowadzone przez naszą Uczelnię we współpracy z Fundacją Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych.

Program dla uczniów klas 7 i 8 w roku akademickim 2020/21 zostaje zawieszony.

Programy działają w systemie semestralnym. Semestr zajęć obejmuje 6 spotkań. Każde z nich trwa 90 minut i obejmuje wykład, zajęcia praktyczne oraz dyskusję. Zajęcia mają charakter interaktywny i prowadzone są w formule edutainment (nauki przez zabawę).

Zajęcia w semestrze letnim 2020/2021 odbywają się od marca do maja terminy zajęć to: 8 i 22 marca, 12 i 26 kwietnia oraz 10 i 24 maja zajęcia online z wykorzystaniem platformy MS Teams

Program EUD został uznany w głosowaniu rodziców za najbardziej rozwojową śląską inicjatywę dla dzieci do 14 lat w kategorii Logika zdobywając nagrodę Słoneczniki 2017. Więcej

ELiT

Ekonomia dla Liceum i Technikum (ELiT) jest programem autorskim Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Zajęcia dla ELIT rozpoczynamy 1 marca. Rekrutacja rozpocznie się 18 lutego 2021 r.

Terminy kolejnych spotkań można znaleźć na stronie ue.katowice.pl/elit.

Udział w programach jest bezpłatny, zapisy odbywają się dwa razy w roku - na semestr zimowy oraz letni.

Rejestracja na semestr letni trwa do 1 marca br. Zapraszamy do zapisów::