Programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży

EUD i AME

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy (EUD) i Akademia Młodego Ekonomisty (AME) to projekty ogólnopolskie, prowadzone przez naszą Uczelnię we współpracy z Fundacją Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych.

Program AME dla uczniów klas 7 i 8 w roku akademickim 2020/21 oraz w roku akademickim 2021/22 zostaje zawieszony.

Programy działają w systemie semestralnym. Semestr zajęć obejmuje 6 spotkań. Każde z nich trwa 90 minut i obejmuje wykład, zajęcia praktyczne oraz dyskusję. Zajęcia mają charakter interaktywny i prowadzone są w formule edutainment (nauki przez zabawę).

Zajęcia w semestrze zimowym 2021/2022 odbywają się od listopada do stycznia w trybie hybrydowym. Pierwsze i ostatnie spotkanie stacjonarnie, kolejne 2,3,4 i 5 online.  Zajęcia online z wykorzystaniem platformy MS Teams.

Zajęcia w semestrze letnim 2021/2022 odbywają się od  marca do maja w trybie hybrydowym. Pierwsze trzy spotkania odbędą się w formie online, kolejne trzy spotkania w formie stacjonarnej.   Zajęcia online z wykorzystaniem platformy MS Teams.

Program EUD został uznany w głosowaniu rodziców za najbardziej rozwojową śląską inicjatywę dla dzieci do 14 lat w kategorii Logika zdobywając nagrodę Słoneczniki 2017. Więcej

ELiT

Ekonomia dla Liceum i Technikum (ELiT) jest programem autorskim Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Zajęcia dla ELIT rozpoczynamy 14 marca 2022 r.

Rekrutacja rozpocznie się 28 lutego 2022 r.

Terminy kolejnych spotkań można znaleźć na stronie ue.katowice.pl/elit.

Udział w programach jest bezpłatny, zapisy odbywają się dwa razy w roku - na semestr zimowy oraz letni.

Zapraszamy do zapisów: