Przejdź do menu Przejdź do treści

Audyt miejski dla Pszczyny

Pracownicy katedr: Badań Strategicznych i Regionalnych (dr hab. Małgorzata Czornik, prof UE oraz dr Marcin Baron) i Gospodarki Przestrzennej i Środowiskowej (dr Piotr Gibas) zrealizowali we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Pszczyna audyt miejski, który jest ich autorskim produktem naukowym.

Audyt miejski jest to kompleksowa procedura rozpoznania i oceny użyteczności zasobów miasta. Powstała z oryginalnego połączenia teorii ekonomii miejskiej z podejściem do analizy zasobów inspirowanym rachunkowością zarządczą oraz metodami wykorzystywanymi w zarządzaniu rozwojem lokalnym. Obejmuje czynności zorientowane na badanie cech miasta w odniesieniu do szczególnie rozumianych norm audytowych, jakimi są wytyczne skutecznego przeprowadzania zmian miejskich wynikające z naukowo wyróżnionych teorii rozwoju miejskiego.

Za źródła informacji do badania audytowego przyjmuje się: dane statystyczne, deklaracje liderów rozwoju lokalnego, zapisy polityki lokalnej oraz preferencje społeczne wyrażone przez mieszkańców. Audyt miejski umożliwia pozyskanie obiektywnej informacji ekonomicznej, która dostarcza obszernego pakietu danych dla potrzeb zarządzania strategicznego, uwzględniających aktualną sytuację miasta i indywidualne uwarunkowania jego rozwoju.   

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3