Uczelnia w kolejnej edycji Transparent Ranking

Transparent Ranking opublikował zestawienie szkół wyższych według liczby cytowań prac naukowych zarejestrowanych na indywidualnych profilach Google Scholar.


Transparent Ranking jest częścią Rankingu WEB OF UNIVERSITIES (Webometrics) i szereguje uczelnie według liczby cytowań pracowników Uczelni w Google Scholar. Z tego względu ważne jest, by profile były instytucjonalne (tzn. zakładane przy użyciu uczelnianego adresu e-mail) oraz dostępne (upublicznione). Ranking, ze względu na ogromną ilość danych, uwzględnia tylko 10 pierwszych kont danej instytucji z największą liczbą cytowań.

W pierwszej dziesiątce wśród pracowników naszej Uczelni znaleźli się:

 1. prof. dr hab. Wojciech Tadeusz Czakon – liczba cytowań 2058,
 2. prof. dr hab. Celina Maria Olszak – liczba cytowań 1108,
 3. dr hab. Ewa Ziemba – liczba cytowań 1103,
 4. prof. dr hab. Krystian Heffner – liczba cytowań 1011,
 5. prof. dr hab. Jacek Antoni Szołtysek – liczba cytowań 896,
 6. prof. dr hab. Aldona Kinga Frączkiewicz-Wronka – liczba cytowań 512,
 7. dr hab. Maciej Mitręga – liczba cytowań 503,
 8. prof. dr hab. Wojciech Tadeusz Dyduch – liczba cytowań 426,
 9. prof. dr hab. Sławomir Sebastian Smyczek – liczba cytowań 376,
 10. dr hab. Adam Drobniak – liczba cytowań 359.

Serdecznie gratulujemy!

Wykaz pracowników, którzy posiadają konta w Google Scholar, powiązane z oficjalnym profilem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Należy podkreślić, że wszystkie konta pracowników i doktorantów Uczelni, niezależnie od liczby cytowań, mają duży wpływ na Ranking WEB OF UNIVERSITIES, ponieważ zwiększają widoczność naszej domeny w sieci.

Jak założyć konto?

 1. Należy posiadać lub założyć konto w witrynie gmail.com (np. @uekat.pl) i zalogować się.

 2. Wejść na stronę: https://scholar.google.pl, kliknąć "Cytowanie moich prac" i uzupełnić formularz.

 3. W adresie e-mail wpisać konto imię.nazwisko@ue.katowice.pl, a następnie za pośrednictwem skrzynki pocztowej zweryfikować konto zgodnie z instrukcjami.

 4. Zaakceptować opcję automatycznego uzupełniania publikacji i wyszukać w wyszukiwarce swoje imię i nazwisko, bądź tytuły poszczególnych prac i dodać je do biblioteki.

 5. Po zaciągnięciu opisu publikacji z zasobów internetu należy je zweryfikować (poprawić, usunąć, dodać ręcznie te których nie ma, scalić podwójne opisy).

 6. Zmienić swój profil na "Publiczny".

Uwaga!

 • Nasza Uczelnia widnieje w rankingu pod oficjalnymi nazwami tylko i wyłącznie: University of Economics in Katowice / Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach i taka nazwa powinna się znaleźć w opisie profilu,

 • Tylko konta z adresem e-mail imię.nazwisko@ue.katowice.pl oraz odpowiednim opisem będą mogły zostać powiązane z oficjalnym profilem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach w rankingu.