Przejdź do menu Przejdź do treści

Finałowa III Edycja AMŚ w pływaniu

Finałowa – III Edycja Akademickich Mistrzostw Śląska, która odbyła się tradycyjnie na pływalni AWF w Katowicach była uwieńczeniem trudu, wysiłku i całorocznej pracy zawodników i zawodniczek sekcji pływackiej.

Starty zawodników naszego Uniwersytetu zostały nagrodzone kolejnymi medalami:

• 2 srebrne medale wywalczył Krzysztof Tokarski na dystansach: 100m stylem klasycznym z czasem 1:02,35 i 50m stylem klasycznym z czasem 28,95.
  • Brązowy medal zdobył Jakub Wojtowicz na dystansie 100m stylem grzbietowym z czasem 1:02,55.
  • Tradycyjnie – wysokie, II miejsce na podium w rywalizacji sztafetowej 4X50m stylem zmiennym zajęła sztafeta w składzie: Jakub Wojtowicz, Krzysztof Tokarski, Kacper Mega i Wojciech Kochański.

Dzięki nadzwyczajnej postawie zawodników, sekcja pływacka mężczyzn pod opieką mgr Joanny Dudek-Biskup ze znaczną przewagą punktów uplasowała się na II miejscu w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Śląska, tuż za liderem – Akademią Wychowania Fizycznego w Katowicach. Warto podkreślić również zaangażowanie zawodniczek sekcji pływackiej, które w generalnej klasyfikacji uplasowały się na IV miejscu.

W sezonie sportowym 2017/2018, o czołowe miejsca w pływaniu walczyło 9 uczelni w klasyfikacji generalnej mężczyzn i 10 w klasyfikacji generalnej kobiet. Gratulujemy sukcesu wszystkim zawodnikom i zawodniczkom oraz dziękujemy za reprezentowanie UE Katowice.