Karateka z UE Katowice zdobywa złoto!

26 i 27 października w St. John's w Nowej Fundlandii w Kanadzie w ramach Światowego Festiwalu Renesans Karate rozegrano Mistrzostwa Świata w Karate Tradycyjnym. Polskę na Mistrzostwach reprezentował między innymi student Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach Michał Sowa.

Podczas dwóch dni karatecy rywalizowali o mistrzowskie tytuły. Michał poradził sobie doskonale wśród seniorów. Nasz student rywalizował w fuku-go (dwubój) oraz kumite drużynowym (walce). W obu konkurencjach sięgnął po złoto, nie tylko wygrywając wszystkie walki przed czasem, ale nawet nie tracąc jednego punktu! W drodze do finałów Sowa pokonywał między innymi zawodników z Peru, USA, Kanady, Mołdawii, Brazylii oraz Czech.

Po zawodach Michał mówił:  "Jestem zadowolony ze swoich startów, a jeszcze bardziej ze swoich przygotowań. Dzięki nim na zawodach cieszyłem się każdą walką. Mam nadzieję, że za rok w Rosji znowu uda mi się czymś zaskoczyć moich rywali."

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!