KU AZS UE Katowice na Gali Sportu Akademickiego 2017

19 października reprezentacja Klubu Uczelnianego Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach wybrała się do Opola na organizowaną co roku Galę Sportu Akademickiego. Najważniejsza uroczystość AZS odbyła się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu i zgromadziła ponad 500 osób, w tym bardzo ważne osobistości świata sportu akademickiego.

Nasz Klub odbierał kilka nagród. Była jednak wśród nich ta najważniejsza, o którą walczyli od lat – I miejsce w Typach Uczelni Społeczno-Przyrodniczych Akademickich Mistrzostw Polski. To wielka radość dla Klubu, Zarządu, Zawodników i Trenerów, a także wielka duma dla Uczelni.

Wysokie miejsca zajęliśmy także w innych klasyfikacjach: 13 miejsce w klasyfikacji medalowej Akademickich Mistrzostw Polski (AMP) oraz 15 miejsce w klasyfikacji generalnej AMP.

Po raz pierwszy w historii AZS została przyznana nagroda za Integracyjne Mistrzostwa Polski! Dwie reprezentantki Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu (CWFiS) Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach – dr Gabriela Karkoszka oraz dr Danuta Palica, otrzymały nagrodę za zaangażowanie na rzecz sportu osób niepełnosprawnych. Trenerki są bardzo zaangażowane w ten projekt i pomagają w organizacji Integracyjnych Mistrzostw Polski (IMP), które w całości są poświęcone osobom niepełnosprawnym, prowadzą sekcje dedykowane osobą niepełnosprawnym na co dzień oraz wspierają Organizację Studentów Niepełnosprawnych.

Podczas Gali Sportu Akademickiego, odbieranie nagrody za zaangażowanie w projekt Integracyjnych Mistrzostw Polski i działania na rzecz sportu osób niepełnosprawnych w środowisku akademickim. Fot. Alina Kieres.

Reprezentanci KU AZS UE Katowice tuż po odebraniu prestiżowych nagród: Piotr Piesik, Michał Grabowski (OŚ AZS Katowice), Alina Kieres, Kajetan Suchecki. Fot. Gabriela Karkoszka