Przejdź do menu Przejdź do treści

Nasza absolwentka brązową medalistką Mistrzostw Europy

Szablistka Marta Puda z zespołu TMS Sosnowiec zdobyła brązowy medal na szermierczych Mistrzostwach Europy. Pomimo przegranej w półfinale z utytułowaną Rosjanką 6:1, trzecie miejsce na podium jest ogromnym sukcesem!

Marta Puda, absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach na kierunku Logistyka, jest tegoroczną wicemistrzynią Polski. Już w eliminacjach grupowych zaprezentowała się bardzo dobrze - wygrała pięć z sześciu pojedynków. Pokonała m.in. dwukrotną wicemistrzynię olimpijską i złotą medalistką mistrzostw świata Zofię Wieliką.

Fazę pucharową absolwentka UE Katowice rozpoczęła od 1/16 finału, gdyż z 1/32 została zwolniona. W pierwszym pojedynku pokonała Hiszpankę Laię Vilę 15:9, w kolejnej rundzie zwyciężyła z Francuzką Caroline Queroli 15:12, a w ćwierćfinale ubiegłoroczną wicemistrzynię świata Greczynkę Theodorę Gkountourę 15:12.