Relacja z Wyprawy Syberyjskiej 2017

W ramach spotkania SKN Matrioszka, we wtorek 28 listopada w budynku "N" naszej Uczelni odbyło się spotkanie pt. "Wyprawa Syberyjska 2017 - czyli o Rosji i Rosjanach myśli kilka". W czasie spotkania, student naszego Uniwersytetu kierunku International Business - Artur Miśków - opowiadał o swojej podróży po Rosji, Kazachstanie, Kirgistanie i Turcji, która odbyła się latem tego roku.

Trasa podróży liczyła ponad 20 000 kilometrów. Razem z dwójką pozostałych uczestników wyprawy Justyną Kolawą (absolwentką UE Katowice) i Karoliną Krzemień (studentką Politechniki Śląskiej) młodzi ludzie przemierzali Europę i bezkresną Azję wszystkimi możliwymi sposobami: autostopem, koleją i samolotem.

W swojej opowieści Artur podzielił się z nami min. wrażeniami z pobytu w Petersburgu i Moskwie, zdał relację z podróży Koleją Transsyberyjską, opowiedział o przygodach w Kanionie Szaryńskim i opisał pobyt w kirgiskiej jurcie.

Na prośbę kilku osób, które nie mogły uczestniczyć w spotkaniu, prelekcja zostanie powtórzona w najbliższym czasie.