Wizyta studyjna dla studentów Ekonomii

Zapraszamy studentów 4 ostatnich semestrów studiów stacjonarnych I stopnia na kierunku Ekonomia do udziału w 2-dniowej wizycie studyjnej, która odbędzie się w dniach 26-27 listopada br. w Grupie MOKATE w ramach projektu PO WER 2014-2020 "Blisko - Międzynarodowo - Przez całe życie. Kompleksowy program zrównoważonego rozwoju Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach"


Uczestnicy będą mieli okazję przyjrzeć się z bliska, w jaki sposób funkcjonuje dynamicznie rozwijająca się – Grupa MOKATE. Będą również zwiedzali i poznawali zarówno zakłady w Ustroniu, jak i w Żorach. Dowiedzą się jakie działania podejmuje Firma, aby przyniosło to wymierne korzyści. Jak również zobaczą jak wygląda proces produkcji.

Obecnie Grupa Mokate składa się z ośmiu przedsiębiorstw działających w: Polsce, Czechach, na Słowacji i na Węgrzech, które eksportują swoje produkty do prawie wszystkich krajów na świecie. Mokate to dziś nie tylko dynamiczny eksport, innowacyjne produkty i skuteczna walka o konsumentów na całym świecie. 

Spółka Mokate traktuje kwestię zrównoważonego rozwoju niezwykle poważnie. Oprócz opracowania dobrej polityki wewnętrznej w zakresie ochrony środowiska, Mokate Sp. z o.o. zamierza doprowadzić do głębszego włączenia zasad zrównoważonego rozwoju do kluczowych procedur organizacyjnych, takich jak: obsługa klientów, rozwój nowych produktów oraz polityka inwestycyjna.

Aspekty zrównoważonego rozwoju uwzględniane są także we wszystkich wewnętrznych obszarach działalności Spółki Mokate. Obejmują one:

  • zasoby ludzkie (zadowolenie pracowników, ocena wyników i przegląd wynagrodzeń, rozwój osobisty),
  • marketing (postrzeganie spółki przez klientów, zadowolenie klientów, wartość marki),
  • komunikację zewnętrzną (reputacja),
  • informacje finansowe (preferencje inwestorskie),
  • politykę ogólną (wybór dostawców, polityka zamówień, polityka środowiskowa).

Adam Mokrysz członek Zarządu Mokate jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Katowicach kierunku Zarządzanie i Marketing. Na tej samej uczelni uzyskał tytuł doktora z zakresu nauk o zarządzaniu. Posiada także dyplom Uniwersytetu w Londynie z zakresu handlu zagranicznego. Ponadto ukończył prestiżowe studia podyplomowe IMD-AEDP - Accelerated Executive Development Program na Uniwersytecie w Lozannie w Szwajcarii. Jako członek Zarządu Mokate (od 2009 roku) przewodził międzynarodowemu zespołowi najlepszych specjalistów i menadżerów w branży FMCG dalej rozwijając globalny rozwój firmy. 1 stycznia 2016 objął stanowisko Prezesa Grupy Mokate.

Uwaga! Zapewniamy transport, wyżywienie i nocleg na czas wizyty studyjnej.

Jeśli jesteś zainteresowany wizytą studyjną:

Krok 1. Wypełnij poprawnie formularz.

Krok 2. Dostarcz komplet dokumentów do Biura Współpracy z Gospodarką i Absolwentami (RWG):

Budynek REKTORATU

ul. 1 Maja 50
40-287 Katowice
pok. 1/15 - 1/18
e-mail: bwgia.projekt@ue.katowice.pl

Godziny otwarcia Biura RWG

Komplet dokumentów do pobrania:

  1. Deklaracja uczestnictwa w projekcie
  2. Karta uczestnika projektu
  3. Oświadczenie uczestnika
  4. Ksero ubezpieczenia NNW

Krok 3. Informacje dotyczące projektu i uczestnictwa w wizycie studyjnej pojawią się na Twoim mailu.

Zapraszamy!