Nasz Chór w Chinach

W dniach 14-21 października 2018 r. Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach uczestniczył w Piątym Międzynarodowym Tygodniu Sztuki dla Młodzieży w Pekinie.

W wydarzeniu tym uczestniczyły także chóry akademickie z Austrii, Chin, Finlandii, Hiszpanii, Japonii, Litwy, Makau, Malezji, Republiki Południowej Afryki, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Nasz Chór koncertował w pięknych salach koncertowych Pekinu, uczestniczył także we wspólnych koncertach z Hokkaido University Male Choir oraz Beijing Forestry University Choir. Była to również okazja do spotkania się z kierownictwem oraz uczniami i chórem Beijing Bayi High School.

Organizatorzy zaproponowali również zwiedzanie Pekinu. Chór zwiedził m.in. Wielki Mur Chiński, Plac Tien’an Men, Zakazane Miasto, Muzeum Jedwabiu, Letni Pałac, Świątynię Nieba, a także wziął udział w ceremonii parzenia herbaty, Uczestnicy wyjazdu poznali także Hutong, gdzie mogli zobaczyć, jak wygląda życie zwykłych ludzi.