The world is my playground - wykład absolwentki IB

Jak wygląda studiowanie na kierunku International Business? Jak wygląda praca w agencji reklamowej na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych? Czy kalifornijskie słońce rzeczywiście motywuje ludzi? Jak budować swoją karierę zawodową zagranicą? Na te wszystkie pytania, podczas wykładu "The world is my playground" odpowiedziała uczniom klas językowych najlepszych śląskich liceów Kinga Smagorowicz, absolwentka International Business.

Prelegentka podzieliła swoje wystąpienie na kilka części, w tym na "lata uniwersyteckie", które, jak przekonywała, były dla niej bardzo ważne.

- Mój kierunek naprawdę był wyjątkowy. Po pierwsze dlatego, że całe studia prowadzone były w języku angielskim. Po drugie, na naszym uniwersytecie działa wiele organizacji studenckich, dzięki którym można również wyjeżdżać zagranicę i pracować w międzynarodowym środowisku. Po trzecie, studia to czas nawiązywania wartościowych kontaktów prywatnych i zawodowych. – powiedziała Kinga Smagorowicz.

Podczas wykładu nie zabrakło opowieści o pracy w różnych krajach, różnicach kulturowych oraz kwestiach formalnych, związanych z przemierzaniem świata.

- Wyobraźcie sobie, że pracujecie w miejscu, do którego wszyscy wyjeżdżają na wakacje. Na karaibskich wyspach każdy weekend to taki mały urlop. Oczywiście miałam dużo pracy, ale oprócz umiejętności zawodowych, mogłam obserwować "od kuchni" ich kulturę, poznać nowych ludzi i doświadczyć całkowicie innego stylu życia. Gdyby nie huragan może wciąż pracowałabym właśnie tam – mówiła.

Kinga Smagorowicz kilka miesięcy spędziła również w Kalifornii oraz w Anglii. Jednak te miejsca nie do końca spełniły jej oczekiwania, dlatego już w marcu przeprowadza się do Kanady, gdzie zamierza pracować i poznawać tę część świata.

- Już kilka osób bardzo polecało mi pracę i życie w Kanadzie. Dlatego znów podjęłam wyzwanie i myślę, że może to być moje miejsce na Ziemi. Was także zachęcam do wyjazdów, nawet krótszych, ale ważne jest, abyście mogli poznać różnych ludzi. Nie spostrzeżecie się, kiedy staniecie się jeszcze bardziej otwarci i odważni – podsumowała nasza absolwentka.

Po wykładzie nie zabrakło indywidualnych pytań od uczniów, którzy niedługo rozpoczną swoje studenckie i zawodowe życie.