Wizyta studyjna studentów w siedzibie NBP

12 kwietnia br. grupa studentów drugiego roku kierunku Finanse Menedżerskie wzięła udział w wizycie studyjnej w siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Katowicach.

Celem spotkania było zapoznanie studentów z praktycznymi aspektami funkcjonowania NBP. Studenci aktywnie uczestniczyli w warsztatach dotyczących rozpoznawania autentyczności banknotów. Szczególnie interesującą częścią wizyty była niedostępna dla osób postronnych sortownia banknotów i monet. W ramach obchodów 100-lecia złotego, grupa miała również okazję obejrzeć unikatową wystawę zatytułowaną "Dzieje złotego", prezentującą historię polskiej waluty od XVI do XX wieku.

Inicjatorem spotkania i opiekunem grupy była menedżer kierunku Finanse Menedżerskie Marlena Smuda-Kocoń.

Za podzielenie się swoją wiedzą, osobiste zaangażowanie w organizację wizyty oraz poświęcony czas serdecznie dziękujemy Bartoszowi Łuczywo – Głównemu Specjaliście ds. Komunikacji Społecznej Okręgowego Oddziału NBP w Katowicach.