Wykład dziekański na Wydziale Ekonomii [relacja]

15 listopada w murach naszego Uniwersytetu odbył się wykład dziekański Antoniego Piechniczka, który zainaugurowała Dziekan Wydziału Ekonomii prof. dr hab. inż. Celina Olszak. Nasz Gość specjalny wygłosił wykład pt. "Piłka nożna, jako fenomen przełomu wieków". Zapraszamy do obejrzenia relacji.

"Sport zbliża ludzi i narody" – tym zdaniem rozpoczął swój wykład Antoni Piechniczek, były zawodnik, trener klubowy i szkoleniowca reprezentacji Polski w latach 1981-1986 i 1996-1997, z którą uzyskał awanse do finałów piłkarskich Mistrzostw Świata w 1982 (III miejsce) oraz w 1986 roku, a także reprezentacji narodowych Tunezji i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Przed licznym audytorium nasz Gość podzielił się swoim niesamowitym doświadczeniem i pasją do sportu. Przedstawił m.in. polską myśl szkoleniową na przestrzeni wieków, tradycje pedagogiczne i naukowe wyższych uczelni wychowania fizycznego oraz opowiedział o tym, jak wygląda współczesny sport.

Antoni Piechniczek przedstawił także swoją krytyczną analizę występów polskiej reprezentacji podczas piłkarskich Mistrzostw Świata. Usłyszeliśmy wiele cennych spostrzeżeń o karierze piłkarskiej i trenerskiej, a także rad życiowych. Prelegent przedstawił swoisty dekalog pytań, jakie powinien stawiać sobie trener, ale także student, czy też ekonomista. W drugiej części spotkania nasz Gość odpowiadał na pytania z sali. Podziękowaniem za ciekawe wystąpienie były owacyjne oklaski. Natomiast po wykładzie ustawiła się długa kolejka chętnych do otrzymania autografu i zrobienia pamiątkowych fotografii z trenerem Piechniczkiem.

Organizatorem wydarzenia był dr Artur Grabowski, opiekun Koła Naukowego Ekonomia Sportu, a na wykład zaprosiła sama Dziekan Wydziału Ekonomii prof. dr hab. inż. Celina Olszak.