Przejdź do menu Przejdź do treści

Webinarium pt. "Zarządzanie różnorodnością pokoleniową" [relacja]

6 czerwca 2022 r. odbyło się webinarium online zatytułowane: "Zarządzanie różnorodnością pokoleniową". Webinarium było pierwszym wspólnym projektem Koła Naukowego "HR-owców", działającego przy Katedrze Zarządzania Organizacjami i Koła Naukowego HRD, działającego przy Katedrze Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Do współpracy zaproszono Studenckie Koło Naukowe Personalni, działające przy Katedrze Zarządzania Zasobami Ludzkimi Uniwersytetu Łódzkiego.

Podczas webinarium zostały przedstawione trzy tematy dotyczące różnorodności pokoleniowej. Pierwszą prelekcję pt. "Kapitał ludzki multigeneracyjności – jak zarządzać pro-pokoleniowo?", poprowadziła dr hab. Alicja Winnicka-Wejs, prof. UE, opiekun merytoryczny Koła Naukowego "HR- owców". W czasie prezentacji przedstawione zostało: czym jest zarządzanie wielopokoleniowym kapitałem ludzkim, dlaczego tak ważne jest w biznesie podejście organizacji inteligentnych generacyjnie, jakie trudności mogą pojawić się w zespołach wielopokoleniowych oraz jak organizacje do takich zmian personalnych mogą się przygotować.

Drugie wystąpienie pt. "Charakterystyka onboardingu w zespołach wielopokoleniowych", poprowadzone zostało przez mgr Łucję Waligórę oraz mgra Krzysztofa Wąska, opiekunów merytorycznych Koła Naukowego HRD. Prezentacja ta zawierała krótką charakterystykę pokoleń funkcjonujących na obecnym rynku pracy, definicję oraz etapy onboardingu oraz wyzwania i trudności w skuteczności przeprowadzenia onboardingu wśród pracowników z różnych pokoleń.

Trzecia prezentacja pt. "Pokolenie C (Z) na łódzkim rynku pracy", została przedstawiona przez Darię Badena i Patrycję Chycińską z Studenckiego Koła Naukowego Personalni. Ostatnie wystąpienie odnosiło się do wyników autorskich badań przeprowadzonych wśród studentów Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Badania dotyczyły postrzegania pokolenia Z przez przedstawicieli tego pokolenia. Podczas wystąpienia omówiono więc cechy pokolenia Z, wartości jakimi kierują się głównie w życiu zawodowym, ich postawę wobec pracy oraz najlepszą dla tego pokolenia formę pracy.

Ostatnie wystąpienie stało się impulsem do ożywionej dyskusji, która zwieńczyła całe spotkanie. Analizowano bowiem możliwości i motywacje do pracy najmłodszych pracowników oraz oczekiwania pracodawców oraz dalszą zmianę na runku pracy, wynikającą z wejścia na ten rynek nowego pokolenia, pokolenia Alfa.

Celem webinarium było pogłębienie tematu dotyczącego wielopokoleniowości, tematu istotnego z perspektywy nauki, jak i biznesu. Ponadto, ideą tego spotkania była wymiana wiedzy i podglądów na płaszczyźnie międzyuczelnianej. Oprócz studentów obu Uczelni, swoją obecnością na webinarium zaszczyciła nas także dr Izabela Różańska-Bińczyk, opiekun merytoryczny Koła Naukowego Personalni z Uniwersytetu Łódzkiego. Zatem, było to niezwykle ciekawe i wartościowe spotkanie.

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3