Przejdź do menu Przejdź do treści

Międzynarodowa Konferencja Stowarzyszenia CEEMAN na temat wsparcia dla Ukrainy

W dniach od 21–23 września br. w Szkole Wyższej Zarządzania w Bled w Słowenii odbyła się międzynarodowa konferencja stowarzyszenia CEEMAN, podczas której przedstawicielka naszej uczelni – Pani Edyta Lachowicz–Santos, dyrektor Biura Internacjonalizacji, wzięła udział w debacie poświęconej doświadczeniom uczelni ukraińskich i polskich w czasie wojny.

Była to 30ta edycja dorocznej konferencji stowarzyszenia CEEMAN, która przyciągnęła ponad 80 uczestników z 26 krajów. Tematem przewodnim była: "Przyszłość edukacji z zakresu zarządzania: zrozumieć szerszy kontekst" (The Future of Management Education: Understanding the Big Picture).

Szeroko dyskutowano także o wojnie w Ukrainie. W sesji na temat tego, jakie realne potrzeby identyfikują uczelnie ukraińskie oraz jakie doświadczenia i przemyślenia mają przedstawiciele uczelni ekonomicznych w Polsce, które je wspierają, udział wzięli:

  • dr Anna Górska – dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego, moderatorka,
  • Iryna Tykhomyrova – dyrektorka MIM-Kyiv, Ukraina,
  • Olga Karpova – dyrektorka Szkoły Biznesu KROK, Ukraina,
  • Natalia Oboznenko – dyrektorka akademicka w Szkole Biznesu w Lwowie, Ukraina,
  • dr hab. Maciej Szymczak, prof. – prorektor ds. rozwoju i relacji z otoczeniem z UE Poznań, Katedra Teorii Zarządzania, Kolegium Zarządzania i Finansów, ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie,
  • dr hab. Mikołaj Pindelski, prof. SGH – Katedra Teorii Zarządzania, Kolegium Zarządzania i Finansów, ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie,
  • Edyta Lachowicz–Santos – dyrektorka Biura Internacjonalizacji z UE Katowice.

"Uczestnicy debaty skłonili nas do zastanowienia się, jak społeczność CEEMAN może dalej wspierać Ukrainę i Ukraińców w czasie wojny. Polskie szkoły biznesu są doskonałym przykładem tego, jak wiedza, emocje i człowieczeństwo mogą pomóc w radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami takimi jak masowe wygnania z powodu wojny. Niezwykle inspirujące było usłyszeć, jak szkoły biznesu na Ukrainie kontynuują swoją misję i edukację. Praca i wsparcie dla siebie nawzajem zbliżyły ich i wyzwoliły wśród społeczności akademickiej realistyczny optymizm. Historie z Ukrainy i Polski zachęciły wielu przedstawicieli szkół i członków CEEMAN do dalszego poszukiwania nowych innowacyjnych i kreatywnych sposobów wspierania ukraińskich szkół biznesu poprzez partnerstwa, aby edukacja była jeszcze bardziej dostępna, wysokiej jakości i odpowiednia" – powiedziała podsumowując sesję przewodnicząca CEEMAN, Danica Purg.  

Stowarzyszenie CEEMAN to również instytucja przyznająca jedną z najbardziej prestiżowych i cenionych międzynarodowych akredytacji w obszarze edukacji menedżerskiej.

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach tę międzynarodową akredytację instytucjonalną CEEMAN International Quality Accreditation (IQA) uzyskał 6 lutego 2020 r.

Więcej informacji na temat konferencji można znaleźć na: LinkedIn. 

 

 

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3