Przejdź do menu Przejdź do treści

Akademia Menedżera

Liczba miejsc ograniczona!
(decyduje kolejność zgłoszeń z kompletem dokumentów)

dwa semestry (144 godziny) 

Opis studiów

Studia podyplomowe przeznaczone są dla doświadczonych menedżerów, początkujących szefów oraz przyszłych adeptów sztuki skutecznego zarządzania ludźmi. Wyróżnia je m.in.: koncentracja na kluczowych dla menedżera umiejętnościach miękkich (np. rekrutacji, motywowania czy coachingu) oraz rozwój inteligencji emocjonalnej i interpersonalnej uczestników. Ważną klamrę "Akademii menedżera" stanowi przekazanie uczestnikom kompleksowego raportu kompetencyjnego (Master Person Analysis) oraz indywidualny "personal branding" (warsztat pozycjonowania swoich kompetencji na rynku pracy).

Adresaci

Uczestnikiem podyplomowych studiów specjalistycznych może być każdy absolwent wyższej uczelni o dowolnym profilu i specjalności. Studia w szczególności skierowane są do:

 • team liderów, właścicieli firm, kierowników, coachów, trenerów, osób zarządzających zespołami i projektami chcących poznać różnorodne techniki zarządzania, motywowania, budowania zespołu oraz kształtowania własnego autorytetu,
 • menedżerów niższego, średniego i wyższego szczebla, którzy chcą podnieść swoją skuteczność komunikacji i zarządzania w modelu coachingowym,
 • doświadczonych menedżerów o twardych kompetencjach zarządczych, którzy chcą je uzupełnić miękkimi umiejętnościami motywowania, wchodzenia w rolę coacha, mentora czy trenera,
 • osób, które chcą awansować w organizacji lub zdobyć pracę jako menedżer i potrzebują treningu kluczowych kompetencji miękkich, które przyczyniają się do efektywności menedżerskiej.
 • polecamy je również osobom przygotowującym się do objęcia stanowisk na różnych szczeblach pracowniczych i menedżerskich.

Korzyści

 • Oparcie diagnozy zasobów i rezerw słuchaczy na profesjonalnym teście psychometrycznym Master Person Analysis, który pomoże zaplanować indywidualny proces rozwoju w trakcie studiów (samoświadomość zwiększa efektywność menedżerską nawet o 40%).

 • Większość zajęć w trakcie studiów podyplomowych będzie prowadzona w formie warsztatowej, co podniesie efektywność przyswajania kluczowych umiejętności.
 • Program kierunku opiera się na demonstracji, treningu oraz superwizji kluczowych kompetencji zarządzania w modelu coachingowym, których posiadanie wydatnie przyczynia się do podniesienia osobistej efektywności menedżera oraz jego zespołu (nawet o 70%).

Dokument końcowy (certyfikaty i uprawnienia)

 • świadectwo ukończenia studiów podyplomowych wydane przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach,

 • indywidualna diagnoza kompetencji menedżerskich Master Person Analysis w formie raportu oraz informacji zwrotnej (wartość rynkowa 1206,63 PLN za raport i feedback dla jednej osoby),
 • certyfikat Practitioner Business Coach (wartość rynkowa 2567 PLN za uczestnictwo jednej osoby w certyfikującym szkoleniu).

O Master Person Analysis:

MPA jest systemem opartym na kwestionariuszu osobowości zawodowej, stworzonym przez firmę Master Management International z siedzibą w Danii. Test ten już od 30 lat jest z powodzeniem wykorzystywany na rynkach Europy. Master Person Analysis należy do kategorii testów psychologicznych zaprojektowanych pod kątem potrzeb działów personalnych. W Polsce z Master Person Analysis korzystają m.in.: Empik, FM Logistics, Valeant (ICN Polfa Rzeszów), KRKA, Pandora, Pramerica, Ramirent, Sonion.

Założenia studiów

Studia realizowane są we współpracy z ekspertami praktykami:

Tomasz Gordon - certyfikowany trener biznesu, ekspert Master Person Analysis, coach, wykładowca akademicki. Od ponad 16 lat wspiera menedżerów oraz działy sprzedaży w rozwoju ich kompetencji. Prowadził szkolenia m.in. dla Samsung Electronics Polska, Huawei Polska, PZU oraz Banku Zachodniego WBK. Jego wypowiedzi eksperckie zacytowano w magazynach: "Sukces", "Szef Sprzedaży" i "As Sprzedaży". Koordynator innowacyjnych studiów podyplomowych "Akademia menedżera".

Joanna Konczanin - psycholog, trener biznesu, Coach – Supervisor certyfikowany na standardach European Mentoring & Coaching Council. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu efektywności osobistej, komunikacji perswazyjnej i wywierania wpływu. Realizowała szkolenia m.in. dla PricewaterhouseCoopers, KGHM, Poczty Polskiej, Narodowego Banku Polskiego, Banku Zachodniego WBK, Rafinerii Gdańskiej, Krajowej Izby Gospodarczej, Loży Dolnośląskiej Business Center Club. Prowadziła także zajęcia i gościnne wykłady dla studentów warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej, wrocławskiej Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, toruńskiej i bydgoskiej Wyższej Szkoły Bankowej, Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu, wrocławskiego Uniwersytetu Ekonomicznego.

Metody prowadzenia zajęć

Większość zajęć w trakcie studiów podyplomowych będzie prowadzonych w formie warsztatowej, co podniesie efektywność przyswajania kluczowych umiejętności. 

Program

Lp.PrzedmiotLiczba godzin teoretycznychLiczba godzin praktycznychPunkty ECTS
1Postawa proaktywna lidera i zespołu5113
Turkusowe zarządzanie883
Diagnoza kompetencji menedżerskich w oparciu o wielopoziomowy test Master Person Analysis

2

2

1
Sztuka wystąpień publicznych

3

9

2
5Psychologia wywierania wpływu w zarządzaniu 5113
6Rekrutacja i selekcja oparta na kluczowych kompetencjach4123
7Warsztatowe metody rozwoju kompetencji zespołu – menedżer w roli mentora i trenera5113
8Błyskawiczne motywowanie pracowników353
9Coachingowy model zarządzania – menedżer jako coach262
10Zarządzanie stresem i emocjami352
11Przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu menedżera oraz członków zespołu352
12Personal branding – budowanie marki osobistej menedżera6103
Razem499530

Organizacja

Organizacja studiów (cykl zajęć i miejsce ich odbywania)

Studia trwają dwa semestry. Zajęcia odbywają się w weekendy w formie blended learning (część zajęć prowadzona jest w formie stacjonarnej, część w formie online). 

Kryteria ukończenia studiów

 • Zintegrowane zaliczenie kończące studia: przygotowanie pracy końcowej i jej prezentacja.
 • Podsumowanie wiedzy i umiejętności zdobytych w trakcie studiów poprzez przedstawienie pracy rocznej w formie prezentacji. Prezentacja dotyczy zastosowanych narzędzi poznanych na studiach w środowisku zawodowym.
 • Pytania od słuchaczy do prelegenta oraz pytania od koordynatora kierunku.

Kadra dydaktyczna

Kadrę stanowią specjaliści - praktycy oraz pracownicy naukowo-dydaktyczni Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Kierownicy studiów

dr hab. Alicja Winnicka-Wejs, prof. UE, e-mail: a.winnicka-wejs@ue.katowice.pl 

mgr Tomasz Gordon, e-mail: tomasz.gordon@uekat.pl 

Cena

Czesne w roku akademickim 2024/2025

 • 4500 zł (cena studiów przy płatności w dwóch ratach)
 • dla absolwentów UE Katowice obowiązuje zniżka w wysokości 20%
 • płatność jednorazowa: wysokość czesnego zostaje pomniejszona o 100 zł
 • płatność w 4 ratach: wysokość czesnego wzrasta o 100 zł
 • rejestracja na studia jest bezpłatna - nie pobieramy wpisowego!

Rekomendacje

 • Aleksandra Bartmińska-Strawa, Senior Property Manager, CBRE Sp. z o.o.: "Studia podyplomowe na kierunku Akademia Menedżera są bardzo dobrze skomponowane, idealnie wpasowują się w bieżące trendy rynkowe. Szeroki zakres zagadnień spełni oczekiwania słuchaczy zarówno tych na początku swojej drogi, jak również posiadających wieloletnie doświadczenie w kierowaniu zespołem. Realizowany materiał jest przekazany w przystępny sposób, a warsztatowa forma zajęć pozwala na wykorzystanie omawianych narzędzi w praktyce. Mocną stroną kierunku są założyciele i wykładowcy kierunku – Tomasz Gordon, Joanna Konczanin, Alicja Winnicka-Wejs, Martyna Wronka-Pośpiech – praktycy, którzy prowadzą zajęcia z autentycznym zaangażowaniem i pozytywnym nastawieniem do słuchaczy. Chętnie dzielą się wiedzą, bazując na przypadkach "z życia wziętych", omawiając poszczególne narzędzia menadżerskie wykorzystywane w naszej codziennej pracy. Akademia Menedżera stanowi znakomite źródło inspiracji w pracy zawodowej, kształtuje wiele przydatnych w praktyce zachowań międzyludzkich, sprzyja nawiązywaniu nowych kontaktów, zachęca do dalszej nauki i pracy nad sobą. Dziękuję za solidną dawkę motywacji, ogrom przekazanej wiedzy i dobrej energii."

 • Danuta Junak, Kierownik w przedsiębiorstwie wodno-kanalizacyjnym: "Studia podyplomowe dały mi motywację do działania, do przekraczania barier. Teraz będę kierowała się hasłem "koncentruj swoje myśli wokół swoich celów". Mam nadzieję, że mi starczy energii do wspierania siebie i swoich podwładnych pracowników. Dziękuję. PS. jak zabraknie mi motywacji, zapiszę się znowu na studia podyplomowe."

 • Justyna Król, Menedżer rozwiązań innowacyjnych w Ocado Technology: "Akademia Menedżera dała mi wiedzę na temat wielu użytecznych narzędzi, których wcześniej nie znałam. Pozwoliła mi też poznać i zrozumieć wyzwania i perspektywy kolegów z innych branż, co było miłym, ale też unikalnym doświadczeniem rozwojowym, gdyż na co dzień funkcjonuję w biznesowo-technologicznej bańce. Bardzo ciekawe było obserwowanie przemian uczestników oraz odkrycie jak wiele osób na tych studiach pierwszy raz dostało konkretne wsparcie w lepszym rozumieniu siebie - za to, ale też za całokształt, ogromne brawa do Prowadzących. Te studia potwierdzają jak bardzo w naszym kraju są potrzebne tego typu programy szkoleniowe i jak wiele mogą wnieść nie tylko w rozwój zawodowy, ale też życie poszczególnych słuchaczy. Mi Akademia pomoże nie tylko w byciu lepszym liderem, ale też w byciu dużo skuteczniejszym praktycznym wsparciem dla liderów pracujących w moim zespole. Z perspektywy osobistej, w bardzo ciężkim dla mnie emocjonalnie okresie, Akademia przypomniała mi kim jestem, co pozwoliło mi istotnie skrócić powrót do prawdziwej siebie oraz, już po raz kolejny, przesunąć moje granice w nieco zdrowsze dla mnie miejsce. Polecam te studia każdemu kto zarządza, bo absolutnie każdy w nich znajdzie coś dla siebie."

 • Sławomir Lesik, Specjalista ds. sprzedaży, Orange Polska S.A.: "Studia podyplomowe bardzo wiele zmieniły w moim życiu. Decyzja o rozpoczęciu nauki na kierunku „Akademia Menedżera” jest jedną z najważniejszych. Studia podjąłem w trudnym momencie mojego życia. Program zajęć a przede wszystkim wysoko wykwalifikowani a także bardzo empatyczni wykładowcy bardzo mi pomogli. Bardzo dużo zmieniło się we mnie, jak i w podejściu do wielu spraw, zarówno w sensie osobistym jak i zawodowym. Gorąco polecam te studia."

 • Aleksandra Aftyka, Lider zespołu zajmującym się zapewnieniem jakości oprogramowania w dziale IT: "Jestem bardzo zadowolona z wyboru studiów podyplomowych Akademia Menedżera na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. To wyjątkowe studia oparte na ćwiczeniach, praktyce, wymianie doświadczeń. Nauczyłam się wielu interesujących metod i technik, które mogę wdrożyć w życiu prywatnym oraz zawodowym z zarządzania, budowania zespołu, motywowania oraz różnorodnych technik swojego rozwoju i pracowników. Profesjonalna kadra pedagogiczna, z wiedzą, odpowiednim podejściem, a przede wszystkim z pasją. Cała grupa emanowała pozytywną energią i inspiracją do działania. Cieszę się, że miałam przyjemność znalezienia się wśród pozytywnych i ciekawych osób."

 • Marcin Dudek, Kierownik Działu Finansowego w branży stalowej: "Edukacja i rozwój są ważnymi wartościami w moim życiu. Wcześniej ukończyłem już cztery kierunki studiów podyplomowych na różnych uczelniach. Myślałem, że "Akademia menedżera" będzie jedynie uzupełniłem i usystematyzowaniem dotychczas zdobytej wiedzy. "Akademia menedżera" okazała się pomimo formuły online, najlepszymi studiami podyplomowymi w jakich miałem okazję uczestniczyć. Studia te umożliwiają zobaczenie świata w innych barwach, rzucając nowe spojrzenie na zarządzanie zespołem, emocjami, stresem, przeciwdziałają też wypaleniu zawodowemu oraz depresji. Pozwalają uwierzyć w siebie, odnaleźć wewnętrzny spokój oraz przełamać wiele umysłowych barier przez co życie na płaszczyźnie biznesowej jak i osobistej staje się łatwiejsze. Studia podyplomowe "Akademia menedżera" zmieniają ludzi. Już nigdy nie będziesz tym kim byłeś wcześniej i nie będziesz tego żałował."

Jak się zapisać?

Od 6 maja do 30 września 2024 roku trwa rekrutacja na rok akademicki 2024/2025 (rozpoczęcie zajęć w październiku/listopadzie 2024). Rekrutacja odbywa się w 100% online za pośrednictwem internetowego systemu rekrutacyjnego. 

W systemie należy utworzyć konto (wypełniając wszystkie obowiązkowe pola) i zapisać się na wybrany kierunek (zamieszczając skan dyplomu ukończenia studiów wyższych w zgłoszeniu rekrutacyjnym)Uwaga! Tylko kompletne zgłoszenia rekrutacyjne będą brane pod uwagę w procesie rekrutacji!

Nie zwlekaj i zapisz się już dziś! Nie pobieramy wpisowego!

Kontakt

Rekrutacja na studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach:

e-mail: podyplomowe@uekat.pl 
tel.: +48 32 257-7300
ul. 1 Maja 50 Budynek: Rektorat; pok. 1.16
40-287 Katowice

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3
logotyp acca