Wydział Finansów

"Honorowa Szpada Górnicza" dla pracownika Katedry Finansów Publicznych

Aktem nadania z dnia 21 listopada 2015 r. dr Maciej Baranowski z Katedry Finansów Publicznych został wyróżniony "Honorową Szpadą Górniczą" przez Niezależny Samorządny Związek Zawodowy "Solidarność".

"Szpada Górnicza" jest honorowym wyróżnieniem przyznawanym pracownikom górnictwa i innym osobom mającym zasługi dla górnictwa na podstawie Ustawy z dnia 14 lutego 2003 r. o stopniach górniczych, honorowych szpadach górniczych i mundurach górniczych. Nasz pracownik przyjął wyróżnienie z rąk Pana Zygmunta Łukaszczyka, Prezesa Katowickiego Holdingu Węglowego S.A., oraz Pana Adama Byzdry, Przewodniczącego Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" KWK "Mysłowice- Wesoła".

Dr Maciej Baranowski jest współtwórcą koncepcji obligacji węglowych, innowacyjnego instrumentu finansowego w formie obligacji opartych o świadczenia niepieniężne, wykorzystanego w 2009 roku przez Katowicki Holding Węglowy S.A. do pozyskania finansowania. Na podstawie doświadczeń zdobytych w procesie przygotowania programu emisji obligacji węglowych nasz pracownik w roku 2011 przygotował publikację pt. "Emisja obligacji opartych o świadczenia niepieniężne na polskim rynku finansowym" [w:] Ostoj J. (red.), Ryzyko kryzysu we współczesnej gospodarce- mechanizmy i środki zaradcze, Wydawnictwo Wyższej Szkoły Bankowości i Finansów w Bielsku Białej, Bielsko Biała 2011, s. 7-15.